Seksizm na mundialu w Rosji? FIFA chce nam zabrać to, co najlepsze!

2018-07-12
Seksizm na mundialu w Rosji? FIFA chce nam zabrać to, co najlepsze!

Nie od dziś wiadomo, że ozdobą trybun mundialowych - podczas turnieju w Rosji, ale i wszystkich wcześniejszych - są przepiękne kibicki. FIFA właśnie postanowiła wydać wojnę "seksizmowi", czyli zbliżeniom na kobiety.

Operatorzy mundialowi są doskonali. Potrafią uchwycić każdą sytuację, zbliżenie, powtórkę.

Ale są też facetami. Czasami, kiedy na boisku jest nudno, wyszukują na trybunach ślicznotki i pokazują je fanom na całym świecie.

Tak było zawsze i to było dobre.

Jednak FIFA, zapewne pod wpływem akcji #metoo i całego szumu, który nastąpił potem, postanowiła "przeciwdziałać seksizmowi".

Federico Addiechi, szef komórki FIFA ds. równouprawnienia, powiedział, że rozmawiał w tej sprawie z nadawcami, by nie pokazywali kobiet.

Organizacja FARE (do spraw walki z dyskryminacją w futbolu), podała, że podczas mistrzostw w Rosji wykryła 30 przypadków seksizmu, czyli... pokazywania pięknych kobiet...

Widać, że FIFA podąża drogą Formuły 1 i innych sportów, które próbują wyeliminować piękne kobiety jako ozdobniki. Tyle tylko, że robi to bezmyślnie.

Tymczasem na samym początku mundialu agencja fotograficzna Getty Images opublikowała galerię z gorącymi fankami (co robiła od zawsze). Po fali krytyki zdjęcia wycofano.

W niedobrym kierunku to idzie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska