Nowe zaskakujące zastosowanie dla smartwatchy

2018-07-12
Nowe zaskakujące zastosowanie dla smartwatchy

Opaski monitorujące pracę serca i mierzące dystans oraz fizyczną aktywność oraz smartwatche, robiące to samo, okazały się być ulubionym gadżetem miłośników kokainy.

Smartwatche i opaski monitorujące aktywność fizyczną ma w ofercie setki firm. Od gigantów pokroju Apple'a i Samsunga, po chińskie no-name'y. 

Nosi je mnóstwo osób, a każda używa w innym celu. Są jednak raczej symbolem zdrowego stylu życia niż życia pod hasłem "sex, drugs, rock'n'roll".

Czyżby?

Kokaina pobudza

Jak się okazuje, wystarczy prześledzić fora typu Reddit, Twittera i inne media, żeby dowiedzieć się, że opaski i zegarki znalazły inne zastosowanie.

Otóż używają go coraz częściej wielbiciele kokainy. Ten mocny narkotyk radykalnie pobudza, a wraz z pobudzeniem przychodzi radykalny wzrost tętna.

Młodzież przestaje więc polegać na własnym wyczuciu, czy serce nie bije zbyt szybko, ale spogląda na opaskę/zegarek, które z matematyczną precyzją wszystko wskazują.

"Jeszcze jedna kreska?". Rzut oka na opaskę/zegarek i już można powiedzieć: "Nie, tym razem dziękuję, chwilowo mam dosyć". Takie rozmowy toczą się coraz częśniej.

Ewentualnie zupełnie inne: "Jeszcze jedna kreska?". "Jasne, chętnie, tętno spadło mi poniżej 100 uderzeń na minutę".

Na razie z nowego pomysłu korzysta głównie amerykańska młodzież. Jednak nie mamy wątpliwości, że jak każdy trend, także ten wkrótce zawita do Polski.

Przy okazji pojawia się pytanie, czy taki monitoring pracy serca kokainisty jest dobry dla zdrowia, czy wręcz przeciwnie. Obiektywnie patrząc, wszystko jest ok, no bo przecież można uniknąć przedawkowania.

Jednak pewne wątpliwości pozostają, nieprawdaż?

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska