Szukasz dobrego uchwytu na telefon do samochodu? Właśnie go znalazłeś!

2018-07-12
Szukasz dobrego uchwytu na telefon do samochodu? Właśnie go znalazłeś!

Wybór odpowiednich akcesoriów, dzięki którym korzystanie ze smartfonu w samochodzie będzie jednocześnie wygodne i bezpieczne tylko z pozoru jest czynnością łatwą. Mnogość możliwości może wywołać bowiem zawrót głowy, a zasada że im droższe, tym lepsze, niekoniecznie musi mieć zastosowanie.

Akcesoria takie jak samochodowy uchwyt na telefon czy też ładowarka należą do kategorii tych sprzętów, wśród których funkcjonalność i wytrzymałość stoi zdecydowanie na pierwszym miejscu. To rzeczy, które po prostu muszą działać i robić to, do czego zostały stworzone i nie zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. A jeśli do tego będą dobrze wyglądały, to tym lepiej.

Gdy do redakcji trafiły akcesoria firmy Hama, od razu postanowiłem je przetestować. I chociaż zabrzmi to banalnie, to firma ta kojarzyła mi się z niezłymi jakościowo wyrobami za rozsądne pieniądze. W swoje ręce dostałem dwa uchwyty na telefon i ładowarkę samochodową.

Uchwyty samochodowe Hama – wrażenia z użytkowania

Jak dotąd korzystałem z uchwytu, który działał na zasadzie szczypiec – telefon opierało się w nim na podpórce, a następnie zaciskało się go z obu boków. Wszystko działało świetnie, dopóki nie zacząłem podłączać telefonu kablem jack – gniazdo znajduje się w takim miejscu, że po chwyceniu telefonu musi on być przekręcony o kilka stopni, co przy korzystaniu chociażby z nawigacji było dość irytujące.

Uchwyty od Hama sprawiają, że owy problem znika. Różnią się one od siebie sposobem mocowania (jeden przytwierdza się przyssawką do szyby, drugi zaś do otworu wentylacyjnego), jednak mechanizm (o ile w ogóle można użyć tego słowa w tym kontekście) trzymania smartfona jest taki sam. Uchwyt jest bowiem magnetyczny – aby przytwierdzić do niego telefon, należy najpierw przykleić do niego metalowy krążek, który oczywiście również jest dołączony do zestawu. Może to być przeszkoda dla tych, którzy nie uznają żadnych etui, futerałów i pokrowców – nie da się ukryć, że telefon z przyklejonym metalowym kółkiem nie prezentuje się zbyt dobrze. Jeśli jednak preferujecie dodatkową ochronę smartfonu, to problem znika – krążek można przykleić do etui od wewnętrznej strony.

Sam uchwyt sprawia wrażenie wykonanego solidnie. Plastik jest twardy i wytrzymały, a dotykając go ma się odczucie pewnej solidności – inaczej niż w przypadku najtańszych uchwytów z supermarketów, które wyglądają, jakby miały się rozpaść po kilku tygodniach, co zresztą kiedyś mnie spotkało. Sam magnes jest osadzony na przegubie kulowym, więc zakres ustawienia telefonu jest duży. Przyczepianie i odczepianie telefonu nie sprawia żadnych problemów, a magnes jest na tyle silny, że nie należy się obawiać o to, że nasz cenny sprzęt odpadnie od niego sam – nawet w przypadku jazdy po wertepach.

Ładowarka samochodowa Hama

Jeśli chodzi o ładowarkę, to cóż – dość powiedzieć, że spełnia swoje zadanie. Jest wyposażona w 3 porty USB, do których można podpiąć kable pasujące do niemal każdego telefonu. Dwa z nich to złącza 2,1 A, a jedno 1.0. Ładowarka wspiera oczywiście funkcję szybkiego ładowania oraz jest wyposażona w funkcję chroniącą telefon przed zbyt dużym napięciem prądu oraz przeładowaniem.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska