Daytona DMX:
 projekt przyszłości z lat 90. wraca na ulice

2018-07-03
Daytona DMX:
 projekt przyszłości z lat 90. wraca na ulice

Pamiętacie rok 2000? Zapowiadał się jako przełomowy w historii ludzkości. Zapowiedź pojawienia się latających samochodów czy pluskwy milenijnej, to tylko niektóre z niespełnionych przepowiedni. Ówczesny technologiczny wyścig stał się inspiracją dla Reeboka. Tak powstał model Daytona DMX - projekt z lat 90., który nadal nawiązuje do przyszłości. Właśnie ponownie trafia na rynek.

Zaprojektowany i opatentowany przez Reeboka system DMX zmieniał się i rozwijał w kolejnych odsłonach przez całe lata 90. Jego podstawą stała się konstrukcja wykorzystująca warstwy materiału TPU oraz unikalna sieć połączonych ze sobą kapsuł powietrznych. Dodatkowo wiedza z zakresu pneumatyki, pozwoliła stworzyć model oferujący efektywną amortyzację dla biegaczy.

Daytona DMX to przede wszystkim przełomowa podeszwa. Wykorzystane do jej budowy zaawansowane komponenty są efektem intensywnej pracy laboratorium badań i rozwoju Reeboka. Po raz pierwszy w historii DMX, projektantom udało się zamknąć kapsuły powietrzne wewnątrz podeszwy środkowej.

Powierzchnię buta Daytona DMX tworzą panele z siatki oraz skóry syntetycznej, które wspomagają naturalną płynność ruchu. W erze niczym nieograniczonego designu, model zachował minimalistyczny wygląd. Cholewka utrzymana jest w kolorystyce chłodnej szarości, bieli z delikatnie zaakcentowanym logo marki. Całość uzupełniają odblaskowe elementy. Daytona DMX to buty z charakterem i historią, które nie muszą się wyróżniać, aby przykuwać uwagę.

Daytona DMX w 2018 roku to kolejny model, który powraca, aby przypomnieć o rewolucyjnych rozwiązaniach dla biegaczy, tworzonych przez Reeboka w latach 90-tych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska