Playboy poleca: Guns N’ Roses „Appetite For Destruction – Locked N’ Loaded”

2018-07-13
Playboy poleca: Guns N’ Roses „Appetite For Destruction – Locked N’ Loaded”

31 lat temu wyszła płyta, która zmieniła muzykę rockową. Kiedy została zremasterowana, wznowiona i uzupełniona o piosenki i materiały dotąd niepublikowane, ponownie okazała się hitem. Posłuchaliśmy jej i znów zaczęło być tak przyjemnie, jak kiedyś.

„Appetite For Destruction” ukazała się w 1987 roku. Po tym, jak zespół sprzedał jej miliony przez pierwsze kilka lat, nie przestała jednak interesować ludzi. Wciąż była kupowana, ściągana i słuchana, bo zyskała status kultowej dla każdego fana gitarowego grania. Każdy fan, uzupełniając klasykę, musiał ją kupić (a ostatnio ściągnąć).

„Appetite For Destruction” - nowa wersja klasyka

Tymczasem zespół się zjednoczył. Nic na to nie wskazywało, ze względu na wieloletnie konflikty, ale Axl, Slash i Duff znów ruszyli w trasę. „Not In This Lifetime Tour” okazała się najbardziej dochodową trasą 2017 roku, tak wielkim sukcesem, że właśnie trwa jej kolejna część (o naszych wrażeniach z koncertu Gunsów w Chorzowie przeczytacie TUTAJ).

Wraz z trasą przyszła też pokusa wydania czegoś. Zespół zdecydował się zremasterować ikoniczną „Appetite...” dodając do niej nowe kawałki, które od 3 dekad leżały w szufladzie, materiały koncertowe, a w wersjach deluxe także gadżety. Efekt przekroczył chyba oczekiwania muzyków, bo płyta po 29 latach wróciła do zestawienia najlepiej sprzedających się albumów Billboardu (trafiła tym razem na 10. miejsce). „Nowy” kawałek „Shadow of Your Love” zdobył listy przebojów, okupując czołowe miejsca, nierzadko pierwsze.

„Appetite For Destruction” - rozkosz dla fanów

„Appetite...” do dziś jest najlepiej sprzedającym się debiutem w USA. Nowa wersja „Locked N’ Loaded Edition” jest dostępna w kilku formatach. To nowy master z oryginalnych taśm analogowych, 12 zremasterowanych utworów pochodzących z EP-ek i B-side’ów, 25 niewydanych wcześniej demo z sesji nagraniowej Sound City z 1986 roku, kilka niewydanych utworów z sesji stworzonych pod okiem producenta „Appetite”, Mike’a Clinka - w tym wspomniane „Shadow of Your Love” nagrane miesiąc przed właściwymi sesjami do albumu oraz „Move to the City” (akustyczna wersja z 1998 roku).

Fanowskimi perełkami są też dwie robocze wersje hitu „November Rain”, który oryginalnie miał być balladą na płycie, covery Elvisa Presleya („Heartbreak Hotel”), Aerosmith („Mama Kin”), Rolling Stones („Jumpin’ Jack Flash” w wersji elektrycznej i akustycznej) oraz dwa utwory/jamy, których nigdy nie dokończono: „The Plague” i „New Work Tune”.

Dla każdego fana nowa-stara wersja „Appetite...” to zakup obowiązkowy. Dla fanów nowych idealny wstęp do słuchania tego, co nagrano pod koniec lat 80. i na początku 90. XX wieku, czyli w chyba najlepszej dekadzie muzycznej dla gitarowego grania w historii.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska