Taksówka z lotniska w Europie – w Polsce zapłacimy za nią najmniej

2018-07-16
Taksówka z lotniska w Europie – w Polsce zapłacimy za nią najmniej

Z zestawienia danych dotyczących dojazdu taksówką na lotnisko w popularnych, europejskich miastach, wynika między innymi, że najwięcej wydamy we włoskich miastach. W innych krajach ceny z lotnisk oscylują średnio między 20 a 40 euro. Polscy podróżnicy nie mają na co narzekać. Dojazdy i powroty taksówką z polskich lotnisk są jednymi z najtańszych i najkrótszych w Europie.

Na wysokość ceny wpływ ma odległość portu lotniczego od centrum i jego położenie – wewnątrz miasta lub na obrzeżach, gdzie naliczana jest druga taryfa. Wszystkie prezentowane liczby pochodzą z danych wewnętrznych firmy Mytaxi, dotyczą dojazdu do centrum miast i uwzględniają opłaty stałe.

Na każdą kieszeń – do 20 euro

Na szczycie zestawienia spośród wybranych miast europejskich znalazła się Łódź – z portu lotniczego w Lublinku, na ulicę Piotrkowską zapłacimy średnio 22 zł, a przejazd zajmie około 20 minut. Podobnie niewielki budżet przeznaczymy na przejazd w Poznaniu – 26 zł. Warszawa zdaje się być natomiast najtańszą stolicą w UE, bo z Lotniska Chopina pod Pałac Kultury zapłacimy średnio 27 zł. W grupie najtańszych tras z lotniska w Europie, znalazła się również stolica Portugalii – do centralnej stacji kolejowej Baixa Chiado w Lizbonie dojedziemy za nie więcej niż 15 euro.

Nieco droższe w tej grupie są dojazdy taxi z lotnisk znajdujących się poza granicami miast, gdzie obowiązuje druga taryfa: w Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

Na podobnym, średnim poziomie, znajdują się między innymi Barcelona, w której z portu lotniczego El Prat do Placu Katalońskiego dojedziemy za około 25 euro, w niecałe 30 minut. W Madrycie dojazd z lotniska oddalonego o prawie 30 kilometrów od centrum miasta kosztuje około 30 euro. W portugalskim Porto lotnisko znajduje się na przedmieściach, mimo to cena z lotniska do centrum miasta jest stosunkowo niska – do 23 euro. Dublin, Berlin, Hamburg i Wiedeń to miasta, których ceny na trasie lotnisko-centrum są zbliżone: od 28 do 34 euro.

Najdroższe miasta – 40 euro wzwyż

Dość wysokie ceny pokaże taksometr podczas kursów z portów lotniczych w Londynie, Sztokholmie i Rzymie. Aby dostać się do Heathrow – czyli największego lotniska w stolicy Wielkiej Brytanii, należy przeznaczyć około 50 funtów (ponad 56 euro), a przejazd zajmie około 45 minut. Z centralnego portu lotniczego Arlanda w Sztokholmie za taksówkę zapłacimy średnio 480 koron szwedzkich (około 48 euro). Jeśli chodzi o rzymski port lotniczy Fiumicino, dojazd na przykład do słynnego Coloseum wyniseie 48 euro (ryczałt w Mytaxi). Zdecydowanie najdroższy przejazd, ze względu na dalekie położenie względem centrum miasta, jest na trasie lotnisko Mediolan-Malpensa – Piazza Duomo. Lotnisko położone jest ponad 50 km od miasta, dlatego cena wynosi aż 95 euro.

Źródło: Mytaxi

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska