Iron Maiden: oni naprawdę kochają grać w Polsce

2018-07-18
Iron Maiden: oni naprawdę kochają grać w Polsce

Nie ma drugiej grupy heavy-metalowej, która tak chętnie jak Iron Maiden koncertowałaby w Polsce. Występowali kilkadziesiąt razy, a przed nami dwa kolejne koncerty w Krakowie, w ramach trasy „Legacy Of The Beast European Tour 2018”. Dlaczego podopieczni Eddiego upodobali sobie Polskę?

Być może dlatego, że Polacy od zawsze kochają Iron Maiden! Nawet na pewno, innego wyjaśnienia nie ma. Ironi grali u nas wiele razy i za każdym razem reakcja fanów była entuzjastyczna. Brytyjczycy wyprzedawali hale i stadiony, a na koncertach zawsze dawali z siebie wszystko. Kto nie widział uganiającego się po scenie Bruce’a Dickinsona i „strzelającego” do tłumu swoim basem lidera Steve’a Harrisa, powinien to nadrobić.

Wzajemna miłość

Właściwie występują u nas rokrocznie albo przynajmniej raz na dwa lata. Pierwszy raz jeszcze w czasach PRL, w 1984 roku. Tamte czasy wspaniale opisał w swojej autobiografii wokalista Bruce Dickinson. Muzycy imprezowali wtedy naprawdę ostro i podczas koncertu w Warszawie skończyli w jednym z domów na Ursynowie, wśród nieznających słowa po angielsku fanów.

Ostatnie dwie dekady to już koncerty częste, przy okazji każdej trasy. Kiedy muzycy ogłosili datę najnowszego występu w Krakowie (27 lipca) i okazało się, że zainteresowanie jest tak ogromne, że krakowska hala Tauron Arena zostanie błyskawicznie wyprzedana, dołożyli występ następnego dnia (28 lipca). Metalowcy w Polsce naprawdę mogą poczuć się docenieni przez swoich ulubieńców.

Historyczna trasa pełna hitów

Trasa „Legacy Of The Beast European Tour 2018” rozpoczęła się 26 maja w Tallinnie w Estonii, a zakończy się w londyńskiej arenie O2 10 sierpnia. Potem zostanie wznowiona i potrwa do 2019 roku. Co ciekawe, pomysł na trasę został zainspirowany grą komórkową i komiksem o takiej samej nazwie. Scenografia zawiera wiele różnych, ale powiązanych ze sobą „światów”, a lista utworów obejmuje materiał z lat 80. z kilkoma niespodziankami z późniejszych albumów.

Ciekawie opowiada o trasie menadżer zespołu Rod Smallwood: „Nasi fani wiedzą, że mamy ustalony bardzo konkrety cykl tras odkąd Bruce i Adrian powrócili do Iron Maiden na początku XXI wieku - przeplatamy trasy poświęcone nowym albumom z trasami pełnymi historii i hitów. Uwielbiamy pracować w ten sposób z wielu powodów, nie tylko dlatego, że daje to zespołowi możliwość zagrania zarówno nowego materiału, jak i starych, uwielbianych utworów, które chcą usłyszeć fani. Dzięki temu trasy pozostają świeże, nie tylko dla fanów, ale również dla zespołu. Wizerunek tej trasy pełnej historii i hitów zdecydowaliśmy się zbudować wokół nazwy Legacy Of The Beast, co dało nam możliwość wykorzystania kreatywnych pomysłów i dobrej zabawy, zwłaszcza z Eddiem!”.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska