Mrocznie i brutalnie: Seweryn i Ogrodnik w nowym polskim serialu [trailer]

2018-07-23
Mrocznie i brutalnie: Seweryn i Ogrodnik w nowym polskim serialu [trailer]

Teaser serialu przenosi nas do mrocznego i tajemniczego klimatu lat 80., w których rozgrywa się akcja. Kim jest kobieta, o której mówi Andrzej Seweryn, serialowy Witold Wanycz? Co odkryje młody redaktor Piotr Zarzycki, w którego rolę wciela się Dawid Ogrodnik? Premiera serialu Rojst w reżyserii Jana Holoubka już 19 sierpnia, na Showmaksie.

W serialu "Rojst", obok duetu Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik, zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Jacek Beler, Wojciech Machnicki oraz Piotr Fronczewski. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek, a operatorem Bartek Kaczmarek.

O czym opowiada "Rojst"? Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście, gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego trudno się wydostać.

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr ("Jesteś Bogiem", "Rewers", "Sala samobójców"). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym - Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę - Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska