7 instrumentów Dave'a Grohla

2018-08-02
7 instrumentów Dave'a Grohla

Rozpędzona machina lidera Foo Fighters wciąż działa. Już 10 sierpnia premiera dwuczęściowego dokumentu pt. "Play", w którym muzyk gra jednocześnie na 7 instrumentach. Dla fanów gratka - produkcja zawiera 23 minuty nigdy wcześniej niepublikowanego materiału.

Patrzenie, jak moje dzieci uczą się śpiewą i grać na bębnach przypomina mi czas, gdy byłem w ich wieku i sam uczyłem się grania ze słuchu. Kiedy zabieram je na lekcje muzyki widzę pokoje pełne młodych ludzi, próbujących odnaleźć siebie w muzyce dokładnie tak, jak ja kiedyś. Ja w wieku 49 lat wciąż próbuje się odnaleźć. To ciągły rozwój, szukanie nowych wyzwań i pracowanie nad ulepszeniem tego, czego się już nauczyło – Dave Grohl.

Podczas gdy Foo Fighters z powodzeniem kontynuują trasę "Concrete And Gold", grając jak ostatnio w Chicago przed ponad 75-tysięczną pubicznością, Dave Grohl ogłosił premierę swojego nowego, bezprecedensowego projektu, który jednocześnie był jednym z największych wyzwań w jego karierze. 

„Play” to dwuczęściowy mini-film dokumentalny wyreżyserowany przez Grohla z pomocą twórcy Sound City/Sonic Highways Marka Monroe, opowiadający o wyzwaniach i splendorze płynącym z bycia muzykiem. Część pierwsza to opowieść o miłości do grania i związku, jaki każdy muzyk ma z instrumentem, na którym gra. To też przedstawienie powodów, dla których Dave zdecydował się podjać tego nietypowego wyzwania. Częśc druga to wspomniany 23-minutowy film z muzyczną improwizacją w całości na 7 instrumentach zagraną przez Grohla. Żadnych nut, żadnych wskazówek czy podpowiedzi – do rytmu perkusji stopniowo dodawane jest brzmienie gitary, basu, klawiszy itd. Jednoosobowy zespół pod nazwą Dave Grohl jest perfekcjonistą – od nowa rozpoczynał nagranie całego utworu jeżeli w pomylił się choć w jednym dźwięku. Całość nadrozował Darrell Thorp – reżyser dźwięku przy ostatniej płycie Foo Fighters - "Concrete And Gold".

Dave Grohl "Play" - premiera 10 sierpnia

Czarno biały film jest montażem wszystkich ujęć Grohla grających na wszystkich instrumentach. Dostępna w sieci wersja filmu zawierać będzie także listę organizacji wspierających młode talenty muzyczne, które wesprzeć może każdy, kto kocha muzykę graną na żywo. Przeszkody na które trafia artysta tego poziomu nie różnią się od tych, z jakimi borykają się początkujący muzycy – to samo dotyczy celów, jakie pragną osiągnąć swoją muzyka. Młodzi muzycy na filmie pochodzą ze szkoły Join The Band z San Fernando Valley. 

Więcej szczegółów na play.roswellfilms.com.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska