HIFU - Wszystko co musisz wiedzieć o Ultraformer III

2018-08-06
HIFU - Wszystko co musisz wiedzieć o Ultraformer III

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o HIFU oraz o zabiegach Ultraformer III, które nazywane są liftingiem bez skalpela. Są to nieinwazyjne procedury, które pozwalają na ujędrnienie skóry i pozbycie się jej nadmiaru. Czym dokładnie jest HIFU a czym Ultraformer III? Jak wyglądają zabiegi? Czy warto im się poddać? Postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Co to jest HIFU i Ultraformer III?

HIFU to skrót od High Intensity Focused Ultrasound. Jest to zogniskowana fala ultradźwiękowa. Technologia ta początkowo wykorzystywana była w leczeniu zmian nowotworowych, ale dziś zastosowanie znalazła również w zabiegach kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej. Fala ultradźwiękowa powoduje obkurczenie włókien kolagenu poprzez podgrzanie tkanek. Powstają też kontrolowane mikrouszkodzenia. W efekcie następuje proces intensywnej odbudowy – produkowane są nowe włókna kolagenu i elastyny. Skóra staje się napięta, jędrna i gęstamówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica

HIFU nie jest zabiegiem jako takim, ale technologią, która stosowana jest między innymi w zabiegach wykonywanych sprzętem Ultraformer III. Jest to nowoczesne urządzenie, za pomocą którego uzyskać możemy świetne rezultaty, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i komfortu pacjenta.

Ultraformer III wykorzystuje najnowocześniejszą technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej High Intensity Focused Ultrasound (HIFU). Podgrzewa ona wybrane partie skóry, co powoduje obkurczanie tkanki, natomiast dzięki prowokowaniu mikrouszkodzeń komórki rozpoczynają regenerację i produkcję kolagenumówi Łukasz Ludwikowski, Dyrektor Regionalny Bogdani Dermatologia

Jak przebiega zabieg?

Podczas zabiegu Ultraformer III do skóry, miejsce przy miejscu, przykładana jest specjalna głowica, emitująca fale ultradźwiękowe - HIFU. W zależności od obszaru, na który działamy, wizyta może trwać od godziny do dwóch. Co istotne, głębokość wnikania fal możemy modyfikować, dzięki czemu każdorazowo dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb pacjenta. Bierzemy pod uwagę problem, który chcemy zredukować, ale też wiele innych czynników. Do zabiegów pacjenci nie muszą się specjalnie przygotowywać, nie ma też zaleceń pozabiegowychmówi Justyna Masal, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Kiedy można zauważyć efekty i jak długo się utrzymują?

Pierwsze rezultaty obserwuje się nawet tuż po wyjściu z gabinetu, ale na ostateczne efekty trzeba poczekać kilka tygodni, ponieważ tyle właśnie trwa proces regeneracji włókien kolagenowych.

Ogromną zaletą HIFU i sprzętu Ultraformer III jest długość utrzymywania się rezultatów – nawet do dwóch lat! Wynik ten znacznie wyróżnia te zabiegi na tle innych propozycji, zarówno mniej, jak i bardziej inwazyjnych.

Czy zabiegi Ultraformer III można wykonywać latem?

Tak, w przeciwieństwie do wielu innych propozycji, zabiegi Ultraformer III można wykonywać przez cały rok, nawet latem. Nie musisz planować zabiegów z wyprzedzeniem – skorzystać możesz z nich nawet tuż przed urlopem. To jedna z większych zalet tej propozycji.

Jak wiele zabiegów trzeba wykonać, aby zauważyć efekty?

Jeden! Tak, to kolejna, ogromna zaleta zabiegów HIFU – Ultraformer III. W przeciwieństwie do wielu innych propozycji z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, w tym wypadku wystarczy tylko jedna wizyta, aby w pełni cieszyć się rezultatami.

Czy zabiegi są bolesne?

Zabiegi są bezbolesne, nawet u wrażliwych na ból osób nie ma konieczności stosowania kremu znieczulającego. Zaletą urządzenia Ultraformer III jest również komfort po wyjściu z gabinetu. Rzadkością są efekty uboczne, takie jak zaczerwienienia czy podrażnienia. Jeżeli nawet się pojawią, to najprawdopodobniej znikną po kilku godzinach.

Jakie zastosowanie mają zabiegi Ultraformer III i technologia HIFU?

Najprościej mówiąc, zabiegi Ultraformer III sprawdzają się wszędzie tam, gdzie skóra potrzebuje liftingu. Za ich pomocą zredukujemy zmarszczki, podwójny podbródek i bruzdy nosowo-wargowe, ale także boczki oraz pozbędziemy się nadmiaru skóry z twarzy i ciała (np. po odchudzaniu lub ciąży). Zabiegi wykonać można na całym obszarze twarzy i ciała:

- w okolicy oczu (w tym uniesienie powieki i brwi),

- na czole,

- na policzkach,

- na obszarze szyi i brody (korekcja linii żuchwy i usunięcie podwójnego podbródka),

- na skórze ramion (pelikany)

- brzucha (w tym redukcja boczków),

- pleców,

- klatki piersiowej,

- nóg: łydek, ud i nawet kostek oraz pośladków.

 

Konsultacje przed zabiegami

Przed każdym zabiegiem powinna odbyć się wizyta kontrolna, podczas której specjalista przeprowadzi z nami wywiad, przyjrzy się ciału, dobierze najlepszy plan kuracji i upewni się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegów. Warto wspomnieć, że Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje przed każdym zabiegiem.

Umów się do jednej z naszych placówek w Trójmieście w ramach Clinica Cosmetologica:

HIFU Gdańsk, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3/81, 80-210 Gdańsk, Telefon: 58 506 64 81

HIFU Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 53, 80-001 Sopot, Telefon: 58 506 64 82

HIFU Gdynia, ul. Powstania Styczniowego 22/2, 81-519 Gdynia, Telefon: 58 506 64 83

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska