WakeGP: Bydgoszcz była łaskawa

2018-08-08
WakeGP: Bydgoszcz była łaskawa

Rewelacyjna pogoda, wspaniała sceneria i świetna atmosfera – tak najtrafniej można podsumować WakeGP w telegraficznym skrócie.

Od strony sportowej, zawodnicy wykazali się niesamowitymi umiejętnościami. Trasa przejazdu, ze względu na specyfikę akwenu, była krótsza niż zwykle i pod kątem czasu zbliżona do amerykańskich zawodów. Skrócone, ale mocno intensywne rundy, pokazały kibicom kwintesencję tego sportu – riderzy momentalnie po wyjściu z wody, musieli przejść do prezentacji trików. A publiczność zgromadzona na brzegu reagowała bardzo spontanicznie, szczególnie na juniorów.

Znów dominowała Czeszka, Jana Vlcek, której udało się dokręcić 720, a także 180 w obie strony. Wśród mężczyzn królował Tomek Frant, który z racji zdobytych do tej pory nagród, może otworzyć sklep z telewizorami. Inni riderzy świetnie adaptowali się do formuły krótszych przejazdów i walczyli o punktację już od pierwszych sekund po puszczeniu liny.

Bydgoszcz przyjęła WakeGP bardzo gościnnie, a kibice byli zachwyceni przejazdami riderów. Głośne brawa, jęki przejęcia podczas upadków oraz okrzyki zachwytu, gdy zawodnicy wzbijali się nad falę - to niosło się nad zakolem Brdy. No i oczywiście największy aplauz podczas nocnego przejazdu.

Aleksander Lange dźwignął trudny warun i na oledowanej desce, za rozświetlonym MasterCraftem, przecinał Brdę, z Operą Novą w tle. Niebo rozświetlały pioruny, które stworzyły epicki klimat na zamknięcie wieczoru na wodzie.

Bo na lądzie imprezę właśnie rozkręcali DJ VAZEE i DJ KEBS. Wcześniej, jak zwykle, swoim wokalem zaczarowała Martina M. Niesamowita skala jej głosu może zawstydzić niejedną divę. Coraz więcej osób korzysta również z warsztatów didżejskich i tanecznych, co każe pomyśleć o wspólnym występie na zamknięcie sezonu WakeGP w hotelu Warszawianka w Jachrance już 25 sierpnia. Wpiszcie tę datę w kalendarzu i rozgrzejcie biodra, bo to będzie wielkie wydarzenie!

Oto lista zwycięzców WakeGP Bydgoszcz 2018:

Kategoria Junior:

1. Filip Vlcek

2. Leon Frant

3. Iwo Frant

Kategoria Women:

1. Jana Vlcek

2. Majka Śmietana

3. Magda Rzepecka

Kategoria Men:

1. Tomek Frant

2. Martin Vlcek

3. Peter Solomcik

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska