Luksus jak na Titanicu. Ritz wypływa w rejs!

2018-08-09
Luksus jak na Titanicu. Ritz wypływa w rejs!

Nocowaliście kiedyś w hotelu Ritz? Jeśli tak, gratulacje. Jeśli nie, to mamy nadzieję, że będziecie mieli okazję zanocować, ale nie w hotelu stacjonarnym, lecz takim na wodzie, w formie jachtu. Ritz bowiem postanowił się zmarynizować.

Ritz-Carlton to pierwsza marka luksusowych hoteli, która pojawi się na rynku rejsów wycieczkowych. Wszystko dzięki nowemu działowi firmy „Yacht Collection”.

Flota Ritz-Carlton składać się będzie z trzech gigantycznych superjachtów, z których pierwszy zacznie pływać w lutym 2020 r. Statki zaoferują „najbardziej intymne i ekstrawaganckie doświadczenie w zakresie podróży”, ekskluzywniejsze niż oferują istniejące linie. Według Bloomberga, będą one dostępne dla „1 proc. globalnych podróżnych”.

Luksus z lądu na wodę

„Naszym celem jest zaoferowanie legendarnej usługi Ritz-Carlton w zakresie luksusowej akomodacji także na morzu, a także ponowne zdefiniowanie morskich podróży” - powiedziała „Forbesowi”, Lisa Holladay, rzecznik marki Ritz-Carlton. „Coraz większy popyt na luksusowe rejsy ogromnymi cruiserami zainspirował nas do wejścia na rynek i stworzenia małych statków wycieczkowych, które spełnią wymagania naszych gości”.

Te „małe statki wycieczkowe” to olbrzymie jachty mające po 190 metrów długości. Ale olbrzymie tylko jeśli chodzi o wymiary. Bo będą zabierały na pokład do 298 pasażerów. Tymczasem przeciętny cruiser, czyli ogromny statek wycieczkowy, zabiera w podróż nawet 10 razy więcej osób.

Na pokładach jachtów Ritz-Carlton znajdą się oczywiście restauracje z szefami kuchni mającymi gwiazdki Michelina, luksusowe spa i cała masa atrakcji znanych z cruiserów, tyle tylko że o kilka klas wyższych.

Rezerwacji można już dokonywać

Jachty są obecnie w budowie w Stoczni Barreras w Vigo w Hiszpanii. aS produkowane we współpracy z firmą Tillberg Design of Sweden ze Szwecji.

Celami podróży będą Karaiby, kraje śródziemnomorskie, Europa Północna, Ameryka Łacińska, Kanada i północno-wschodnie Stany Zjednoczone.

Rezerwacji można dokonywać już, na rejsy w lutym 2020 roku, na stronie internetowej The Ritz-Carlton Yacht Collection.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska