Poradnik Playboya: najlepsze alkohole dla kobiet

2018-08-13
Poradnik Playboya: najlepsze alkohole dla kobiet

Jeśli chcecie zaimponować swoim dziewczynom, zwłaszcza w czasie upalnych dni, skorzystajcie z naszego poradnika.

Kobiety najczęściej piją alkohol w celach towarzyskich. Inaczej niż my, nie stawiają na zawartość procentów, a na smak. Mówiąc szczerze, samo upijanie się nie jest dla większości z nich priorytetem. Dlatego właśnie rzadko spożywają go w samotności (choć coraz częściej niestety tak). 83 proc. kobiet pije tylko i wyłącznie w towarzystwie.

Randka z ukochaną będzie na pewno przyjemniejsza, jeśli doda się do niej odpowiednią dawkę procentów. Kobiety robią się po nich zdecydowanie bardziej otwarte i także bezpośrednie (tutaj przeczytacie, jak alkohol działa na kobiety). Ale – skoro panie cenią sobie smak – to pojawia się problem, jaki alkohol wybrać. Spieszymy z pomocą.

1. Ulubione alkohole kobiet - Prosecco

Musujące wino z Włoch robi oszałamiającą karierę w ostatnich latach. Prosecco to dużo tańszy odpowiednik szampana (zawartość alkoholu ok. 11-12 proc.). Francuski trunek smakuje znacznie szlachetniej, ale kosztuje krocie. Tymczasem ukochane przez kobiety prosecco można nabyć w cenie zwykłego białego wina, którym w istocie jest.

Włoski produkt uzyskiwany jest z winogron ze szczepu glera (kiedyś nazywano ten szczep po prostu prosecco) i ma stosunkowo krótką historię. Wino to powstało w XIX wieku. Dziś produkowane jest w Wenecji Euganejskiej i Friuli-Wenecji Julijskiej.

Jeżeli prosecco ma na etykiecie nazwy apelacji: Cartzze DOCG albo Conegliano-Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG (DOCG to wyższa apelacja niż DOC), to mamy do czynienia z prosecco wyższej klasy i jakości. Ceny niektórych z nich mogą nawet dorównywać cenom podstawowych szampanów.

Metoda produkcji prosecco to metoda Charmata, różniąca się zasadniczo od metody szampańskiej. Wino nie dojrzewa w butelkach (jak w Szampanii), ale w zbiornikach ciśnieniowych. W wyniku fermentacji powstają dwie odmiany prosecco, mocniej gazowane spumante i mniej gazowane frizzante.

Jak spożywać prosecco? Sposobów jest wiele, ale najważniejsze, żeby robić to na luzie. Prosecco nie jest wielkim winem, ani tym bardziej zobowiązującym, w związku z czym mieszanie go z wodą (najlepiej gazowaną, zwłaszcza tańszych odmian) jest jak najbardziej ok. Podobnie jak wrzucanie kostek lodu do kieliszka. A na plaży można pić prosecco wprost z butelki, tę metodę ukochała zwłaszcza młodzież.

Prosecco jest idealną bazą dla dwóch klasycznych drinków. Jeden z nich to Bellini. To prosecco z musem brzoskwiniowym, który smakuje jednocześnie słodko i kwaśno. Bellini orzeźwia i jest pożywny.

Drugi drink nazywa się Aperol Spritz i polega na zmieszaniu prosecco, likieru Aperol i lodu oraz (wedle uznania) wody. Niewiele jest napojów alkoholowych bardziej orzeźwiających.

2. Ulubione alkohole kobiet - Aperol i Campari

Skoro wspomnieliśmy o Aperol Spritz, to czas na drugi smak bardzo kobiecy. Panie przepadają za gorzkimi smakami. Jednym z ich ulubionych alkoholi jest Aperol.
To włoski aperitif o zawartości alkoholu 11 proc. Powstaje z gorzkiej pomarańczy, rabarbaru i wyciągu z ziół. Powstał w 1919 roku. Aperol rzadko pity jest bezpośrednio w kieliszku, choć są zwolenniczki picia go jedynie z lodem.

Większość kobiet miesza Aperol z prosecco, co tworzy wspomniany Spritz.

Drugim gorzkim likierem jest Campari. To klasyczny włoski bitter, idealny jako składnik koktajli, oraz do spożywania w szklankach z lodem i wodą. Campari jest mocniejsze, ma 25 proc. alkoholu i szlachetniejsze (oba alkohole należą do jednej firmy).

3. Ulubione alkohole kobiet - Koktajle

Drinki z palemką od zawsze były przez kobiety kochane, o kilku z nich już dziś wspomnieliśmy. Dlaczego? Najczęściej dlatego, że zabijają smak alkoholu, bardzo nieprzyjemny dla kobiecych kubków smakowych.

Ulubione alkohole pań to z jednej strony drinki niezwykle proste, whisky z colą i Screwdriver (wódka z sokiem pomarańczowym), ale także skomplikowane.
Whisky z colą jako ulubiony wskazuje aż 33 proc. kobiet. Jednak kolejne pozycje na liście wydają się znacznie ciekawsze. To przede wszystkim karaibskie rumowo-miętowe mojito (bardzo łatwe do przygotowania).

Kolejne pozycje zajmują Caipirinha (na bazie brazylijskiej cachacy), Cosmpolitan, meksykańska Margerita (na bazie tequli) oraz Cuba Libre (rum z colą).

4. Ulubione alkohole kobiet - Likiery

Panie kochają słodycze, choć z cukrem większość z nich walczy przez całe życie. Słodkie alkohole są ich ulubionym wyborem.

Najpopularniejszym likierem pozostaje kokosowe Malibu. Kobiety uwielbiają je z mlekiem, przynajmniej w Polsce rzadko pijane jest bezpośrednio na lodzie.

Kolejne najpopularniejsze likiery to Amarula (z owoców maruli), Kahlua (kawowy), Limoncello (cytrynowy), Maraschino (wiśniowy), czy Passoa (z marakui). A w rzeczywistości są ich setki.

5. Ulubione alkohole kobiet - Wino

Cała masa kobiet pozostaje wiernych klasyce. A klasyka to przede wszystkim wino. Kobiety uwielbiają wino, obie jego kolorystyczne wersje.

W upalne dni właściwsze będzie wino białe, ale do eleganckiej kolacji skuście swoje wybranki na czerwone. Jest o niebo zdrowsze i ma działanie znacznie bardziej, hmm, erotyczne.

Warto zostać może nie znawcą, ale przynajmniej osobą orientującą się w świecie win. Większości kobiet sprawia to ogromną przyjemność, kiedy mają w mężczyznach przewodników.

6. Ulubione alkohole kobiet - Smakowe piwa

Na koniec zostawiamy smakowe piwa. Kobiety rzadko sięgają po ulubiony trunek mężczyzn z całego świata, czyli piwo. Goryczka większości pań (choć są i miłośniczki piwa) wydaje się zbyt… goryczkowa.

Producenci postanowili jednak nie rezygnować z połowy światowego rynku. Powstały piwa aromatyzowane, smakowe, owocowe, słodkie. To prawdziwe piwa (Redd’s, Sommersby), które jednak goryczą nie smakują.

Na ich bazie rozwinął się także rynek radlerów – połączenia piwa z lemoniadą. W tej chwili są ich na rynku dziesiątki, większość o zawartości alkoholu 2 proc. choć są też radlery bezprocentowe.

Fot: iStock

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska