Paul McCartney z nieprzyzwoitym i bardzo przebojowym „Fuh You”

2018-08-16
Paul McCartney z nieprzyzwoitym i bardzo przebojowym „Fuh You”

Paul McCartney ogłasza kolejny przystanek w podróży do „Egypt Station”. Najnowszy singiel „Fuh You” jest już dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych. Premiera płyty „Egypt Station” 7 września.

„Egypt Station”, album zatytułowany tak jak jeden z obrazów Paula McCartneya, to pierwszy premierowy materiał muzyka od czasu wydanego w 2013 „NEW”. Po ogłoszeniu premiery, muzyk zaprezentował utwory „I Don’t Know” oraz „Come On To Me”. Sesje nagraniowe do „Egypt Station” odbywały się między Los Angeles, Londynem, a Sussex. Producentem całej płyty jest Greg Kurstin (Adele, Beck, Foo Fighters), za wyjątkiem najnowszego utworu – „Fuh You” – gdzie obowiązki producenta przejął Ryan Tedder (OneRepublic).

– Całą płytę zrobiłem z Gregiem Kurstinem, ale ten jeden singiel powstał we współpracy z Ryanem. Mieliśmy kilka pomysłów i skrawków melodii oraz akordów i tak kawałek po kawałku ułożyliśmy ten utwór. Chciałem stworzyć historię. Po głowie chodził mi wers: „Kochanie, opowiedz mi o sobie. Mów prawdę, daj się poznać”, ogólnie: chcę wiedzieć, co czujesz, bo sprawiasz, że mogę wyjść na ulicę i zacząć kraść. Dla ciebie. Z tego pomysłu narodziła się piosenka. W pewnym sensie miłosna, ale też dość nieprzyzwoita. Tak właśnie: fuh you – opowiada o swoim najnowszym utworze Paul McCartney.

Album koncepcyjny?

Wyjaśniając tytuł płyty, słynny muzyk stwierdza: – Bardzo podoba mi się połączenie słów „Egypt Station”. Przypomina mi to czasy, w których muzycy robili albumy z prawdziwego zdarzenia, a nie zbiory przypadkowych piosenek. „Egypt Station” rozpoczyna się jak podróż na stacji z pierwszą piosenką, a każdy kolejny utwór to nowy przystanek na trasie. Piosenki stworzyłem wokół tego pomysłu. Myślę, że to wymarzona lokalizacja, z której emanuje muzyka.

20 sierpnia na antenie CBS zostanie wyemitowany specjalne wydanie programu „Carpool Karaoke: When Corden Met McCartney Live From Liverpool”. Godzinny odcinek pokaże nieprezentowany wcześniej materiał zza kulis „Paul McCartney Carpool Karaoke”, które zostało wyemitowane po raz pierwszy 21 lipca 2018. Na Facebooku i YouTube wzruszający filmik obejrzano prawie 130 milionów razy.

Pełna lista utworów na „Egypt Station” prezentuje się następująco:

1. Opening Station

2. I Don’t Know

3. Come On To Me

4. Happy With You

5. Who Cares

6. Fuh You

7. Confidante

8. People Want Peace

9. Hand In Hand

10. Dominoes

11. Back In Brazil

12. Do It Now

13. Caesar Rock

14. Despite Repeated Warnings

15. Station II

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska