Gorące streetwearowe ciuchy od Wikipedii

2018-08-17
Gorące streetwearowe ciuchy od Wikipedii

Korzystacie z Wikipedii? Kto nie korzysta! Teraz możecie to pokazać, w najmodniejszy z możliwych sposobów, a jednocześnie wesprzeć tę jedną z największych społeczności na świecie.

Odzieżowa firma produkująca uliczne ciuchy Advisory Board Crystals połączyła siły z Wikipedią. Dzięki temu w świat wypuszczona została niesamowita kolekcja ciuchów. Chociaż kolekcja to może zbyt duże słowo, to po prostu koszulka z długimi rękawami. Wszelkie wpływy ze sprzedaży zasilą fundację Wikipedii.

Koszula zawiera kombinację logo Wikipedii i znanych wizualnych elementów tego projektu internetowego, które reprezentują konkretne hasła. „Wiedza to potęga, a świadomość to przetrwanie” - mówią napisy.

Modowy gadżet

Wikipedia opiera się na darowiznach. Korzystający z niej są raz do roku zachęcani do podzielenia się swoimi funduszami, by wesprzeć działanie projektu. Ma on swój online’owy sklep, gdzie można kupić masę gadżetów (od ciuchów, po notatniki, długopisy i tego typu rzeczy).

Jednak tym razem szefostwo postanowiło, że czas na stworzenie czegoś naprawdę cool, w czym będzie się wyglądać świetnie na ulicy. A przy okazji dać do zrozumienia światu, jakich dokonuje się wyborów.

Ciuchy z przesłaniem

To nie pierwszy raz, kiedy Advisory Board Crystals połączyła siły z firmą technologiczną. Wcześniej współpracowała z firmą Early Warning Labs z siedzibą w Los Angeles, aby stworzyć kilka kolekcji. Jedna z nich zawierała informacje o tym, jak przygotować się i przetrwać trzęsienie ziemi, a każda zakupiona bluza miała kod QR, który dawał dostęp do aplikacji o wczesnym ostrzeżeniu w przypadku trzęsienia ziemi.

Drop ciuchów ABC i Wikipedii oczywiście wyprzedał się na pniu. Jednak wkrótce ma zostać rzucona kolejna partia bluz. Jeśli chcecie takie mieć, musicie polować, nie ma innego wyjścia. Cena? 85 dolarów sztuka.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska