Wiemy ile kosztują posiadłości z gier

2018-08-20
Wiemy ile kosztują posiadłości z gier

Jeśli zastanawialiście się kiedyś ile mogą kosztować posiadłości z gier wideo, gdybyśmy przenieśli je do realnego świata, to odpowiedź właśnie nadeszła. A wśród najdroższych posiadłości znalazła się ta z Wiedźmina.

Firma London & Country  zajmująca się na co dzień sprzedażą nieruchomości w świecie realnym, sięgnęła po te ze świata wirtualnego. Przeliczyła waluty obowiązujące w najpopularniejszych tytułach na nasze jednostki monetarne i wyceniła najważniejsze posiadłości z gier. Co ciekawe, druga co do wartości okazała się winnica w Toussaint – czyli lokalizacji z „Wiedźmina”. Jej wartość firma wyceniła na ponad milion dolarów.

Wirtualne nieruchomości za realne pieniądze

Pracownicy agencji skupili się na 8 grach wideo: „The Elder Scrolls V: Skyrim”, „Fallout 4”, „The Legend Of Zelda: Breath of the Wild”, „GTA”, „Wiedźmin”, „The Sims 4”, „Stardew Valley” i „Final Fantasy XIV”.

Twórcy zestawienia stanęli przed dwoma bardzo ważnymi zadaniami: wycenić posiadłości a potem przeliczyć te wartości na obowiązujące u nas waluty.

Musieli przy tym uwzględnić nie tylko kwestie finansowe, ale też szereg czynników takich jak dostępność czy poziom w grze albo wcześniejsze zbudowanie kontaktów sąsiedzkich. Scenariusze gier w wielu przypadkach warunkują nabycie nieruchomości czynnikami niematerialnymi, które również uwzględnili twórcy zestawienia.

 

Oto pięć najdroższych wirtualnych nieruchomości:

 

1. Final Fantasy XIV

Tutaj znajduje się najdroższa posiadłość z całego wirtualnego świata. W walucie, którą posługują się bohaterowie „Final Fantasy XIV” wyceniona została na 43 000 000 – 53 000 000 Gilów. Tymczasem po przewalutowaniu suma ta wynosić może 83 067 502 - 102 385 526 amerykańskich dolarów.

 

2. Wiedźmin

Na drugim miejscu znalazła się posiadłość z polskiej produkcji: „Wiedźmina”.  Okazuje się, że jej cena rynkowa również przekracza magiczną barierę miliona dolarów. Firma L&C wyceniła ją na 1 049 865 Koron Novigradzkich czyli ok. 1 322 542 dolarów.

 

3.Stardew Valley

Posiadłość w świecie „Stardew Valley” wyceniona została na 2 276 220 jednostek tamtejszego złota. Oznacza to cenę ok. 558 800 dolarów.

 

4.The Sims 4

W Willow Creek, po którym poruszamy się w grze „The Sims 4” ceny są już nieco niższe.

Najdroższa nieruchomość kosztuje tu 261 153 Simoleonsów – waluty obowiązującej w grze. W przeliczeniu na amerykańskie dolary cena ta wynosi 245 868.

 

5.The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Gdybyśmy chcieli nabyć najdroższą nieruchomość w tej grze, w miejscowości Hyrule, musielibyśmy zapłacić 51 400 Rupii czyli ok. 71 661 dolarów.

 

Zaskakującym może być fakt, że w jednej z najpopularniejszych wirtualnych lokacji - San Andreas z GTA - ceny nieruchomości wcale nie są wysokie. Za najdroższą posiadłość zapłacilibyśmy ok. 25 tys. dolarów co klasyfikuje ją na jednym z ostatnich miejsc zestawienia. Być może ma to związek z tematyką gry, która sugeruję, że jest tam wysoko rozwinięta przestępczość.

Z kolei najtańsza okazała się nieruchomość w grze "Fallout 4". Jej wartość specjaliście wycenili zaledwie na 881 dolarów. 

W pełnym zestawieniu pojawia się też przeliczenie na inne światowe waluty, takie jak dolar australijski, euro, funty czy jeny.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska