Brytyjczycy wybrali najpiękniejsze bałtyckie plaże. Trzy są z Polski

2018-08-20
Brytyjczycy wybrali najpiękniejsze bałtyckie plaże. Trzy są z Polski

Brytyjski dziennik "The Guardian" pokusił się ostatnio o stworzenie rankingu 20 najpiękniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim. Wśród nich nie mogło zabraknąć także tych z Polski. Wybór bez wątpienia trafny.

Już na wstępie swojego artykułu dziennik wyjaśnia, że choć woda w Morzu Bałtyckim jest zimniejsza, to dzięki kurortom z minionej epoki, dzikim wyspom i białym, piaszczystym plażom, północne wybrzeża są świetną alternatywą dla Morza Śródziemnego. Oprócz Polski w rankingu pojawiły się także plaże z Litwy, Niemczech, Łotwy, Rosji, Finlandii i Estonii. A które miejsca wybrano z naszego kraju?

Najpiękniejsze plaże w Polsce

"The Guardian" jako pierwszy wymienił Woliński Park Narodowy. "W pobliżu granicy z Niemcami znajduje się około 50 km szlaków turystycznych" – napisał dziennik. Określają Deltę Świny jako miejsce, które zachwyci miłośników przyrody. Plaże na wyspie Wolin to także m.in. lęgowisko bielika zwyczajnego i muchołówki małej, urwiste brzegi czy rokitnik zwyczajny. To bez wątpienia niezwykle malownicze miejsce.

 

 

 

Plaże wokół Łeby

Kolejnym miejscem w rankingu Brytyjczyków są plaże w okolicach Łeby. Dziennik podkreśla, że po długiej zimie Polacy z różnych stron ochoczo wyjeżdżają na białe piaszczyste plaże wokół Łeby. Wszyscy rozkochani w przyrodzie powinni się udać do Słowińskiego Parku Narodowego, który jest uznany przez UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. Jego jeziora, torfowiska, łąki i lasy wzbudzą "nadmorski zachwyt u fotografów".

 


Plaże wokół Helu

Jako trzecie miejsce wskazano Hel, który docenione przede wszystkim za jego "nietypowość". Za główne atrakcje uznano zabytkową latarnię morską, domki rybackie i Muzeum Rybołóstwa Morskiego. "The Guardian" wspomniał również o obiekcie hotelowym "FOKA", który jest położony w odległości 600 metrów od morza. Nie są to rzecz jasna jedyne plusy plaż wokół Helu – wystarczy chociażby wspomnieć Helskie Fokarium.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska