Monte Carlo Polo Cup 2018 tym razem w Warszawie

2018-09-04
Monte Carlo Polo Cup 2018 tym razem w Warszawie

Miłośnicy polo, nazywanego grą królów i królem gier oraz warszawska socjeta mieli w ten weekend prawdziwe święto. W stołecznym Warsaw Polo Club odbyło się najbardziej prestiżowe wydarzenie sezonu polo - Monte Carlo Polo Cup 2018.

Turnieje o słynny puchar rozgrywane były m.in. w Dubaju, Sao Paulo i oczywiście w Monte Carlo. Tym razem na boisku zmierzyli się zawodnicy z Brazylii, Argentyny, Wielkiej Brytanii i oczywiście najlepsi polscy poliści, a wśród nich świeżo upieczeni Mistrzowie Polski. Wydarzenie zgromadziło kilkuset gości, a w strefie VIP w ogromnej przeszklonej sali podwarszawskiego country clubu z widokiem na boisko, zasiedli m.in. Jego Ekscelencja Ambasador Brazylii Alfredo Cesar Martinho Leoni, Jego Ekscelencja Ambasador Wielkiego Księstwa Luxemburga Conrad Bruch, współorganizator turnieju Grzegorz Hajdarowicz z żoną Dorotą oraz gwiazdy showbiznesu i sportowcy, m.in. świetnie jeżdżące konno Kamila Szczawińska i Renata Kaczoruk, modelka Karolina Pisarek, managerka gwiazd i modelek Małgorzata Leitner, Daniel Kaniewski z PZPN. Wielu z nich oprócz podziwiania polo i sportowych koni w akcji, spędziło spokojną niedzielę na łonie natury, w 10 hektarowej, pełnej zieleni posiadłości, delektując się organicznymi potrawami bazującymi na klubowym ogrodzie.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Ritual Coctail Club w składzie Aluiso Vilela Rosa (hcp 7, Brazylia), Graham Douglas (Wlk. Brytania), Tomasz Stefaniak (Gdańsk, klubowicz WPC), Barbara Banat (Warszawa, klubowiczka WPC). Aluiso Vilela Rosa z handicapem 7 to jeden z kilkudziesięciu najlepszych zawodników polo na świecie (maksymalny handicap w polo to 10). W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny o handicapach 3-4 oraz ponad 50 wierzchowców. W przerwie między meczami wystąpili ułani Stowarzyszenie Szwadron Jazdy RP, którzy wraz z sędzią turnieju, a zarazem rotmistrzem Jakubem Czekajem pokazali, jak blisko polo związane jest z kawalerią.

Obok niedzielnego brunchu i finałowych meczów polo w klubie Warsaw Polo Club, do atrakcji Monte Carlo Polo Cup należały: sobotnia parada i pokaz polskiej kawalerii wraz z polistami z Brazylii w Łazienkach Królewskich oraz Playboy Players Party w modnym warszawskim klubie Ritual na Mazowieckiej.

Partnerami wydarzenia Monte Carlo Polo Cup, w Warsaw Polo Club, który odbył się 1 i 2 września 2018 byli: Eco Estrella, Mercedes Benz Autotrade, RR Yachts, Fly.pl, Playboy, Stowarzyszenie Szwadron Jazdy RP, Ritual Coctail Club.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska