Apple usunie przycisk Home z iPhone’a

Apple usunie przycisk Home z iPhone’a

Światła dziennego nie ujrzał jeszcze iPhone 7 (jeśli oczywiście taką nazwę będzie nosił smartfon Apple, który ma zostać zaprezentowany za kilka tygodni), a już pojawiają się doniesienia na temat tego, jak będzie wyglądał jego następca. A raczej czego w nim zabraknie.

Zdaniem Marka Gurmana (dziennikarza pracującego dla Bloomberga) w iPhonie, który zostanie zaprezentowany w 2017 roku zabraknie jednego z najbardziej charakterystycznych elementów z nim utożsamianych, mianowicie przycisku Home. Oto, co na ten temat powiedział Gurman:

 

„Apple obecnie pracuje nad przeprojektowaniem iPhone’a zaplanowanego na rok 2017. Firma skupia się na wyświetlaczu i chce się pozbyć przycisku Home - tak twierdzi osoba blisko związana z tym tematem”.

 

Chociaż każdy kolejny iPhone jest prezentowany jako zmieniająca grę rewolucja, to nadchodząca, jeszcze niepotwierdzona zmiana będzie największą w jego historii. Przycisk Home był obecny we wszystkich smartfonach zaprojektowanych przez firmę z Cupertino począwszy od pierwszego modelu, który ujrzał światło dzienne w 2007 roku i jest jednym z jego znaków rozpoznawczych.

 

Wielu innych producentów smartfonów, jak choćby Huawei, już jakiś czas temu zrezygnowało z fizycznych przycisków w swoich produktach na rzecz tych wirtualnych. W przypadku smartfonu od Apple’a przycisk może i zniknie, ale z pewnością nie jego funkcjonalność - tak wielka zmiana wymagałaby być zbyt wielkim szokiem dla użytkowników. Owe doniesienia potwierdzają krążące od jakiegoś czasu plotki, że Apple pracuje nad telefonem, w którym ekran zajmowałby całą przednią powierzchnię urządzenia. A jeśli dodać do tego powtarzające się doniesienia o rezygnacji z gniazda jack… Wygląda na to, że niebawem cały rynek smartfonów czekają poważne zmiany.


Ciekawe, jak w tej sytuacji zachowa się największy rywal, czyli Samsung, który w swoich flagowych modelach nadal montuje fizyczny przycisk. Bo choćby nie wiadomo jak wiele osób twierdziło inaczej, to posunięcia firmy z Cupertino mają ogromny wpływ na całą branżę.

 

foto: Ed Gregory / CC-BY-2.0

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska