Lexusem po oceanach. Ten jacht aż kapie od luksusu

2018-09-12
Lexusem po oceanach. Ten jacht aż kapie od luksusu

Nowy jacht Lexusa jest jeszcze większy i mocniejszy niż jego oszałamiająca wersja koncepcyjna, zaprezentowała przez Japończyków w ubiegłym roku.

LY 650 ma 65 stóp i dołącza do samochodów LS-a, LX-a i LC z podobną jak one filozofią. To dlatego wiceprezes Lexusa Shigeki Tomoyama zlecił firmie Marquis-Larson Boat Group „pokazanie wymarzonej wizji luksusowego stylu życia, ale na oceanie”.

Jacht jest podobnie zaprojektowany jak auta. Patrząc z profilu linia wznosi się, a czym bliżej tyłu, tym bardziej opada, odkrywając masywny tył. Jednak najwięcej dzieje się w środku. W przestronnej głównej części wypoczynkowej znajduje się starannie urządzony bar z akcentami ze stali nierdzewnej, stylowymi siedziskami, telewizorem z płaskim ekranem i ścianami z oknami, z których roztaczają się przepiękne widoki.

Według Forbesa, pomieszczenia sypialne pod pokładem i kabiny mogą pomieścić do 15 osób, dzięki czemu jacht jest dobrą opcją na wielotygodniowy wypoczynek.

Specyfikacja techniczna nie jest jeszcze dostępna, ale w komunikacie prasowym czytamy o sześciocylindrowym rzędowym silniku Volvo IPS 1350 o pojemności 12,8 litra jako źródle zasilania. Silnik ma moc 1000 koni mechanicznych i jest uznawany za najlepszą jednostkę Volvo, jaka kiedykolwiek została wyprodukowana. Zwykle obsługują jednostki nawet dwukrotnie większe od LY 650. Można więc śmiało założyć, że flagowy jacht Lexusa będzie bardzo szybki.

Pierwsze dostawy mają rozpocząć się w 2019 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska