Duke Nukem 3D - powrót po 20 latach w odświeżonej wersji

Duke Nukem 3D - powrót po 20 latach w odświeżonej wersji

W tym roku mija dokładnie 20 lat od momentu premiery jednej z najbardziej kultowych gier w historii, z którą wielu z Was ma zapewne miłe wspomnienia. Właśnie pojawiły się informacje o powrocie Księcia.

Wszystko zaczęło się od licznika, który pojawił się na stronie dukenukem.com. Odliczanie zakończy się 2 września i wtedy poznamy oficjalny komunikat ekipy za to odpowiedzialnej. Jednak utrzymanie tajemnicy w dzisiejszym świecie jest bardzo trudnym zadaniem i już teraz możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa określić, co nas czeka po zakończeniu odliczania. Wszystko dzięki jednemu z użytkowników Reddita, który twierdzi, że niebawem ujrzymy odświeżoną wersję Duke Nukem 3D, która otrzyma podtytuł World Tour.

Dzięki anonimowemu informatorowi związanemu z projektem możemy zapoznać się z kilkoma screenami z przygotowywanej gry. Twórcy postanowili nie kombinować i po prostu odświeżyć swoje największe dzieło. Tak jak przed dwudziestoma laty, będziemy się poruszać w trójwymiarowym środowisku, natomiast przeciwnicy będą mieli postać dwuwymiarowych animacji. Gra nie będzie jednak typowym remasterem, w którym poprawiono jedynie grafikę - w nowego Duke’a gracze zagrają także przez internet, w zarówno w trybie kooperacji, jak i deathmatchu.

Ciekawostką jest fakt, że za nową wersję Duke’a ma odpowiadać studio Nerve Software, które zostało założone przez byłego pracownika id Software. Dla tych, którzy nie pamiętają - id Software przed laty stworzyło Quake’a, czyli grę która była największym konkurentem dla Duke’a.

Czy całość okaże się sukcesem? O tym przekonamy się już niebawem. Z jednej strony miło będzie znów pokierować poczynaniami jednego z najbardziej męskich bohaterów w historii popkultury i usłyszeć kultowe „Come get some” oraz „I’m not gonna fight you, I’m gonna kick your ass!”, z drugiej znajdą się zapewne tacy, którzy będą narzekać na odgrzewane kotlety. Moda na retro trwa w najlepsze i nowy Duke jest tego najlepszym przykładem, tak jak odświeżone wersje konsol Nintendo Entertainment System i Segi Genesis. Tak czy inaczej, z pewnością nie będzie gorzej, niż w przypadku przekładanej przez kilkanaście lat premiery Duke Nukem Forever.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska