Coca-Cola stworzy napój z marihuaną?

2018-09-20
Coca-Cola stworzy napój z marihuaną?

Na zielonej fali legalnej marihuany chce popłynąć Coca-Cola. Wygląda na to, że gigant zamierza „coś z tym zrobić”. A jeśli mówimy o Coca-Coli, to może to być tylko coś spektakularnego.

O sprawie poinformowała telewizja CNN. Coca-Cola wydała oświadczenie, że monitoruje popularność CBD. To składnik chemiczny w konopiach indyjskich, który nie jest psychoaktywny (w przeciwieństwie do THC), ale ma pozytywny wpływ na łagodzenie bólu i stanów zapalnych.

Agencja Bloomberg jako pierwsza zauważyła ruch Coca-Coli. Potem zacytowała rzecznika firmy Kenta Landersa, który powiedział, że Coke „uważnie obserwuje rozwój niepsychoaktywnej CBD jako składnika napojów bezalkoholowych na całym świecie”. Rzecznik dodał, że żadne decyzje nie zostały tymczasem podjęte.

Coś więcej niż monitoring

Mimo że gigant w świecie napojów bezalkoholowych twierdzi, że tylko bada CBD, to połączył siły z firmą Aurora Cannabis, kanadyjskim dystrybutorem trawki. A Bloomberg doniósł, że na wieść o tym interesie Coca-Coli, ceny akcji Aurory skoczyły do góry.

Możliwe, że Coca-Cola trafi do sektora marihuany, ponieważ producenci napojów już starają się dodawać konopie indyjskie jako modny składnik. W ubiegłym miesiącu właściciel piwa Corona, Constellation Brands Inc., ogłosiła, że wyda 3,8 miliarda dolarów na zwiększenie udziałów w Canopy Growth Corp., kanadyjskim producencie marihuany o wartości rynkowej przekraczającej 13 miliardów kanadyjskich dolarów (10 miliardów dolarów amerykańskich).

Kolejni fani marihuany

Z kolei Molson Coors Brewing Co. - producent piwa Coors – rozpoczyna wspólne przedsięwzięcie z Quebec's Hexo's Corp., wcześniej znanym jako Hydropothecary Corp., w celu opracowania napojów z konopi w Kanadzie. Diageo PLC, producent piwa Guinness, prowadzi rozmowy z co najmniej trzema kanadyjskimi producentami marihuany na temat możliwej transakcji. Wytwórnia rzemieślnicza Lagunitas firmy Heineken NV wprowadziła na rynek markę specjalizującą się w napojach bezalkoholowych z dodatkiem THC, aktywnego składnika marihuany.

Trawka wchodzi do mainstreamu. Tej rewolucji nikt nie zatrzyma, a Coca-Cola nie chce zostać w tyle.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska