Antyzimowy i antywiatrowy materiał: będzie cieplej

2018-09-22
Antyzimowy i antywiatrowy materiał: będzie cieplej

Kurtki na nadchodzący sezon będą cieplejsze. Wszystko dzięki nowej technologii Lifaloft.

Najnowocześniejsza izolacja Lifaloft zastosowana w kolekcji na sezon jesień/zima 2018/19 firmy Helly Hansen to przełom w odzieży technicznej, jak przekonuje norweska firma. Pomysł izolacji powstał dzięki współpracy z narciarską reprezentacją Szwecji.

Główną ideą było stworzenie produktu, który da więcej za mniej, a więc zapewni komfort i ciepło w każdych warunkach, a przy tym będzie lekki i praktyczny w podróży. Więcej ciepła, a mniej ciężaru. Lifaloft spełnił tę obietnicę.

Nowe włókna

Rozwiązanie znaleziono w specjalistycznych włóknach Lifa. Najnowocześniejszy midlayer marki zapewnia więcej ciepła, pomimo, że waży o 20 proc. mniej niż standardowy produkt. W kurtce wykorzystany jest unikalne połączenie – 75 proc. włókien Lifa i 25 proc. innych włókien syntetycznych. Uzyskany materiał jest mniej zbity i lżejszy o 20 proc. od standardowego wypełnienia z poliestru.

A jak to działa? Unikalna konstrukcja jest zbiorem mikro komór powietrznych, które pozwalają zgromadzić w sobie więcej ciepła i zapewnić lepszą izolację. Struktura jest superwytrzymała i elastyczna.

Kurtkę Lifaloft przetestował już Rafał Król – w jednej ze swoich ekstremalnych wypraw i oto jak wypadły testy: „Genialność Lifaloft polega na tym, że jest to kurtka wszechstronna i uniwersalna. Można pokusić się o stwierdzenie, że działa jak termostat, czyli chłodzi, gdy jest za gorąco i grzeje, gdy jest zbyt zimno. Tę niezwykłą własność zauważyłem po raz pierwszy podczas ekspedycji w Andach. Na rozpalonej gorącem pustyni było ponad 35 stopni, ale gdy zawiał lodowaty wiatr nagle robiło się -10. Mnie w kurtce było komfortowo. To taka ocieplina, w której nie będzie człowiekowi za gorąco, gdy wsiada do pociągu, czy autobusu i nie będzie za zimno, gdy z autobusu wyjdzie na zewnątrz. Z kolei zimą, wędrując na nartach i śpiąc na mrozie w temperaturze -25 stopni, materiał okazywał się wystarczająco ciepły podczas ruchu i bardzo przydatny podczas spania w śpiworze. Cała kurtka nie jest gruba, bo ma około 0,5 cm grubości. Idealnie zmieści się pod kurtkę membranową.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska