Jak być mężczyzną z klasą?

Jak być mężczyzną z klasą?

Co robić, a czego nie robić, żeby zostać uznanym za mężczyznę z klasą? Poznajcie wskazówki, które dają wam brytyjscy ankietowani!

Co powinien robić facet z klasą? Często nosić garnitur, zawsze płacić za kobietę, przepuszczać panie w drzwiach? Zdania bywają podzielone. Dzięki badaniom przeprowadzonym przez firmę odzieżową Peter Hahn możemy dowiedzieć się na ten temat kilku konkretów.

 

Firma przeprowadziła ankietę wśród 2000 Brytyjczyków, którym zadano zestaw pytań o to, co znaczy mieć klasę. Zacznijmy od mniej ważnych informacji. Za chodzące symbole klasy ankietowani uznali członków rodziny królewskiej, Taylor Swift (właściwe dlaczego?), Emmę Watson oraz aktora Idrisa Elbę. W sumie aż 86% ankietowanych stwierdziło, że ogólnie rzecz biorąc dzisiejszym ludziom brakuje klasy. Natomiast 36% przyznało uczciwie, iż sądzą, że sami klasy nie posiadają. Właściwe tylko 10% przepytanych Brytyjczyków było pewnych, że to właśnie oni posiadają ten magiczny składnik.

 

Pora jednak na ważniejszą część ankiety. Otóż badanie pozwoliło wyszczególnić aż 50 oznak klasy charakterystycznej dla każdego, niezależnie od płci. Na czołowych miejscach znalazły się m.in.: dobre maniery przy stole, oczytanie, dyskrecja, wyprostowana postawa ciała, umiejętność słuchania innych, nie oglądanie telewizji czy nie upijanie się na umór. Właściwie trudno nie zgodzić się z większością tych punktów.

 

Nas jednak bardziej interesują cechy przypisywane przez kobiety mężczyznom z klasą. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, by nasi czytelnicy poszerzyli wiedzę, którą dzieliliśmy się z nimi już w materiale z zasadami playboya. Podajemy więc pełną listę dziesięciu oznak mężczyzny z klasą:

 

1. Szacunek do kobiet.

2. Przytrzymywanie drzwi innym wchodzącym.

3. Bycie dumnym ze swojego wyglądu.

4. Wstawanie, kiedy kobieta siada do stołu.

5. Zdejmowanie nakrycie głowy w pomieszczeniu i w obecności kobiety.

6. Mocny uścisk dłoni.

7. Wiedza, kiedy powinien przyznać się do błędu.

8. Posiadanie szytych na miarę garniturów.

9. Zawsze dobry zapach.

10. Noszenie świeżych, białych koszul.

 

Dla porównania, według brytyjskich ankietowanych kobieta posiadająca klasę charakteryzuje się następującymi cechami:

 

1. Nosi delikatny makijaż.

2. Elegancko się starzeje.

3. Jest pewna siebie.

4. Nigdy nie pije prosto w butelki.

5. Uprzejmie przyjmuje komplementy.

6. Nosi tylko takie obcasy, na których potrafi chodzić.

7. Zawsze dobrze pachnie.

8. Nie bagatelizuje swojej inteligencji.

9. Oszczędnie odsłania dekolt.

10. Nosi suknie wystarczająco obcisłe, by pokazać, że jest kobietą, ale wystarczająco luźne, by pokazać, że jest damą.

 

Cóż, może nie w każdym szczególe zgadzamy się z Brytyjczykami. Poza tym bardzo widać po nich, że kobiety mają w stosunku do mężczyzn zupełnie inne oczekiwania niż mężczyźni w stosunku do kobiet. Ogólnie jednak powyższe wskazówki mogą cię przydać. Jako czytelnicy PLAYBOYA zgodzicie się chyba z nami, że posiadanie klasy to w życiu mężczyzny wyjątkowo istotna sprawa, prawda?

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska