Wyjątkowy talent show radiowej Trójki: rusza "Start NaGranie"

2018-10-02
Wyjątkowy talent show radiowej Trójki: rusza "Start NaGranie"

W jury zasiądą Wojciech Mazolewski, Ania Rusowicz, Hirek Wrona i Ten Typ Mes.

Od środy 12 września debiutujący soliści i zespoły mogą zgłaszać się do nowego projektu radiowej Trójki „Start NaGranie”.

35 artystów, którzy zakwalifikują się do programu, weźmie udział w przesłuchaniach w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Zwycięzca będzie mógł nagrać i wydać płytę w Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Pierwszy odcinek „Start NaGranie” już w październiku. Została uruchomiona specjalna strona internetowa poświęcona akcji.

Warto zaryzykować

W pierwszym etapie, który ruszył 12 września, uczestnicy mogą zgłaszać swoje amatorskie nagrania – przy pomocy specjalnej strony startnagranie.polskieradio.pl.

Następnie 35 uczestników wyłonionych przez jury składające się z muzyków i dziennikarzy Polskiego Radia weźmie udział w eliminacjach, które odbędą się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej (7 pierwszych odcinków programu). Cztery kolejne odsłony programu to półfinały. Zwycięzcę poznamy w finałowym, 12. odcinku, w którym weźmie udział trzech najlepszych debiutantów.

Wszystkie przesłuchania będzie można usłyszeć na antenie Trójki, na portalu polskieradio.pl oraz w mediach społecznościowych.

Założeniem projektu jest to, by artyści grali wyłącznie własny repertuar, co między innymi odróżnia „Start NaGranie” od innych programów, w których możliwe jest wykonywanie coverów. A ponadto młodzi wykonawcy nie tylko zaprezentują swoją twórczość, ale też opowiedzą o swoich inspiracjach i doświadczeniach muzycznych, a także porozmawiają z jurorami o swoich planach na przyszłość, wytyczonych celach i własnych marzeniach.

– Dzięki temu będziemy mogli ich poznać bliżej, nie tylko jako muzyków – mówi Wiktor Świetlik, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. – Chcemy by był to program, który w autentyczny sposób pomoże wydobyć przyszłe diamenty polskiej sceny muzycznej, polskiej kultury. Wierzę, że czają się one w wielu zakątkach Polski, we wszystkich środowiskach, a ten unikatowy projekt to wielka szansa dla nich, ale też dla Trójki i polskiej kultury – dodaje Świetlik.

Gospodarzem programu będzie dziennikarz Trójki Tomasz Żąda, a zwycięzcy przesłuchań zostaną zaproszeni do poniedziałkowego wydania jego audycji „Trójka żąda debiutów”.

Zacne jury

W jury znaleźli się: wokalistka Ania Rusowicz – znana z nagrań pod własnym szyldem oraz w ramach projektu niXes; basista i kontrabasista Wojtek Mazolewski – lider projektów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet; Ten Typ Mes, czyli Piotr Szmidt – raper, producent i wydawca hiphopowy; Piotr Nagłowski – dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia oraz Hirek Wrona – dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i DJ. 

W takim składzie jury oceni nadesłane dźwięki, a w fazie przesłuchań na żywo (7 pierwszych odcinków) – będzie komentować występy wybranych przez siebie 35 uczestników eliminacji. Do finału konkursu dostanie się 3 wykonawców, którzy zbiorą największą ilość pieniędzy ze sprzedaży swoich piosenek – na każdy z zaprezentowanych na antenie Trójki i udostępnionych na stronie konkursu utworów publiczność będzie oddawała głosy kupując je (w formacie interaktywnego video opublikowanego w mediach społecznościowych, na stronach internetowych organizatorów i uczestników oraz innych aplikacjach mobilnych wskazanych lub wybranych przez organizatorów).

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska