Czołowi polscy aktorzy w serialu audio o prawdziwych zbrodniach

2018-10-18
Czołowi polscy aktorzy w serialu audio o prawdziwych zbrodniach

„Opowiem ci o zbrodni” to zbiór opowieści o prawdziwych zbrodniach autorstwa najbardziej poczytnych polskich pisarzy kryminałów. W roli lektorów wystąpią znani polscy aktorzy.

Historie opisane przez wybitnych polskich autorów powieści kryminalnych stały się przyczynkiem do stworzenia projektu "Opowiem ci o zbrodni", składającym się z dwóch seriali, których fabuła zbudowana jest wokół prawdziwych zbrodni. Pierwszy serial jest dokumentem telewizyjnym w telewizji Crime+Investigation Polsat, drugi to serial audio stworzony na bazie książek, dostępny na platformie Storytel.

 

Dzięki połączeniu serialu telewizyjnego z serialem audio możemy po raz pierwszy najpierw wysłuchać opowiadanie dla przykładu Kasi Bondy czytane przez Piotrka Stramowskiego, a potem obejrzeć dokument poświęcony tej historii. To ekscytujące, że możemy zaprosić naszych użytkowników w tę niezwykłą podróż, gdzie audio łączy się z obrazem, a tło stanowią prawdziwe historie. Pozostawiamy przestrzeń dla wyobraźni, ale dajemy też użytkownikowi szansę zobaczenia historii oczami autora opowiadania. Po raz pierwszy w taki sposób łączymy świat książki, audio i wideo - mówi Jakub Barzak, marketing manager, Storytel Polska.

Opowiadania oparte są na autentycznych materiałach z policyjnych i sądowych akt, a więc mamy do czynienia z prawdziwymi zbrodniami. Każdy z autorów przeanalizował okoliczności towarzyszące przestępstwom i wcielił się w rolę narratora dokumentu emitowanego w telewizji kryminalnej Crime+Investigation Polsat, które emitowane są co tydzień, począwszy od 17 października.

Ponadto, pełne treści czytane przez wybitnych aktorów, będą co tydzień publikowane w aplikacji Storytel. W rolę lektorów mrożących krew w żyłach historii wcielą się: Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Przemek Bluszcz, Szymon Bobrowski, Mariusz Bonaszewski i Borys Szyc.

 

Pierwszy odcinek jest już dostępny w aplikacji, a oto pełna lista tytułów z serii „Opowiem ci o zbrodni”:

Odcinek 1: „Łaska” (Katarzyna Bonda), czyta Piotr Stramowski

Odcinek 2: „Portret kobiety nad brzegiem morza” (Wojciech Chmielarz), czyta Szymon Bobrowski

Odcinek 3: „Morderstwo na dziesiątym piętrze” (Katarzyna Puzyńska), czyta Olga Bołądź

Odcinek 4: „Ludzie w autobusie” (Małgorzata i Michał Kuźmińscy), czyta Mariusz Bonaszewski

Odcinek 5: „Dwa kasztany w kieszeni” (Marta Guzowska), czyta Przemek Bluszcz

Odcinek 6: „Sasquatch" (Igor Brejdygant), czyta Borys Szyc

 

Z okazji premiery cyklu „Opowiem ci o zbrodni”, Storytel Polska przygotował niespodziankę dla swoich użytkowników – przez 30 dni będą mogli korzystać z platformu zupełnie za darmo!

Chętni na darmowy odsłuch? Więcej informacji znajdziecie na: www.zbrodnia.storytel.pl

Posłuchaj serii „Opowiem ci o zbrodni”:

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska