Stranger Things - pierwszy zwiastun drugiego sezonu

Stranger Things - pierwszy zwiastun drugiego sezonu

Po ogromnym sukcesie pierwszej serii serialu “Stranger things” kwestią czasu było potwierdzenie drugiego sezonu przez Netflix. I tak właśnie się stało.

Serial produkcji Netfliksa stworzony przez braci Duffer okazał się olbrzymim sukcesem i niemal natychmiast pojawiły się głosy, że jak najszybciej powinna się ukazać jego druga seria. Twórcy zresztą doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że Netflix zapewne zamówi u nich kontynuację - ci, którzy obejrzeli ostatni odcinek wiedzą, co mam na myśli (a jeśli jakimś cudem jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z przygodami mieszkańców miasteczka Hawkins w stanie Indiana, powinniście jak najszybciej nadrobić zaległości - to najprawdopodobniej najlepszy serial, jaki zobaczycie w tym roku).

 

Półtora miesiąca od ukazania się pierwszej serii Stranger things światło dzienne ujrzała pierwsza, oficjalna zapowiedź drugiego sezonu. Stwierdzenie, że nie dowiadujemy się z niej zbyt wiele, byłoby sporym eufemizmem.

 

 

Najbardziej podobają nam się piosenki, które już kiedyś słyszeliśmy - tak można sparafrazować słynną wypowiedź inżyniera Mamonia z Rejsu. Z tego samego założenia wyszli twórcy Stranger things i zafundowali widzom mieszankę tego, co kojarzyło im się wyjątkowo dobrze. Akcja serialu dzieje się w latach 80. i znany z filmów klimat tej dekady został doskonale odtworzony. W serialu znalazło się mnóstwo odniesień do ikonicznych dzieł z tego okresu - między innymi do takich filmów jak Goonies, E.T oraz serii Obcy, a także twórczości Davida Lyncha i Stephena Kinga.

 

Kontynuacja Stranger things ma ujrzeć światło dzienne w 2017 roku, chociaż dokładna data nie jest jeszcze znana. Nie znamy także żadnych szczegółów dotyczących tego, o czym będzie traktować - pierwszy sezon stanowił zamkniętą historię. No cóż, pozostaje nam cierpliwie czekać.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska