Google Sheep View, czyli jak to się robi na Wyspach Owczych

Google Sheep View, czyli jak to się robi na Wyspach Owczych

Google Street View to niezwykle pożyteczne narzędzie - pozwala „przejść się” ulicami miast oddalonych od nas o dziesiątki tysięcy kilometrów. Kamery giganta z Mountain View nie dotarły jednak jeszcze wszędzie - szczególnie niepocieszeni byli mieszkańcy Wysp Owczych, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Inicjatorką projektu została Durita Dahl Andreassen, która do stworzenia rodzimej wersji usługi Steet View użyła tego, z czym Wyspy Owcze z oczywistych względów najbardziej się kojarzą, czyli rzecz jasna owiec. Mieszkańcy wysp wyposażyli owce w kamery rejestrujące obraz w 360 stopniach i w ten sposób powstała ich autorska wersja usługi, która została nazwana Sheep View.

 

Durita Dahl Andreassen: „Delikatnie zamontowałam kamerę nagrywającą w 360 stopniach, zasilaną energią słoneczną na grzbiecie owcy, która miała za zadanie robić zdjęcia, podczas gdy zwierzę bez skrępowania przemieszczało się po wzgórzach naszych wysp”.

 

Zobaczcie, jak ten urokliwy archipelag zlokalizowany na Morzu Norweskim wygląda z perspektywy owcy:

 

 

Film zamieszczony na profilu Visit Faroe Islands nie uszedł uwadze Google’a - firma wysłała swoich przedstawicieli na Wyspy z odpowiednim ekwipunkiem, w które będą wyposażone owce - mieszkańcy stwierdzili bowiem, że nie chcą rezygnować z tych zwierząt jako nośników kamer:

 

„Kochamy nasze Sheep View tak bardzo, że nie możemy z niego zrezygnować - zamiast tego wolimy rozbudować. Dzięki pomocy Google’a teraz możemy tworzyć Street View za pomocą owiec, plecaków, rowerów, łodzi, a nawet taczek.”

 

 

Akcja z całą pewnością pomoże w rozreklamowaniu Wysp Owczych wśród turystów. Archipelag jest terytorium zależnym, nad którym pieczę sprawuje Dania. Wyspy łącznie zajmują powierzchnię niespełna 1400 kilometrów kwadratowych i są zamieszkane przez około 50 tysięcy ludzi.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska