Największy na świecie statek z klocków Lego

Największy na świecie statek z klocków Lego

W Księdze Rekordów Guinnessa nie brakuje ciekawych i oryginalnych osiągnięć z różnych dziedzin - właśnie trafiło do niej kolejne interesujące dokonanie.

Pracownicy działu transportu firmy DFDS A/S postanowili (nie wiemy, czy na własną rękę, czy na skutek sugestii swoich przełożonych) w oryginalny sposób uczcić 150. urodziny swojego pracodawcy i zbudować największy na świecie statek z klocków Lego. Próba z pewnością była ambitna, ale zakończyła się sukcesem - stworzona przez nich konstrukcja pobiła poprzedni rekord i osiągnęła długość 12,035 metrów!

 

 

Budowaniem statku zajęli się pracownicy firmy DFDS z całego świata, ale w całym przedsięwzięciu pomagali profesjonaliści z Lego, mający doświadczenie w tworzeniu tak dużych i skomplikowanych konstrukcji. Na stworzenie największego statku na świecie potrzebne było ponad 900 roboczogodzin. Łódź otrzymała imię Jubilee Seaways, odbyła się także tradycyjna ceremonia rozbicia butelki szampana o burtę - butelka rzecz jasna również powstała z klocków Lego.

 

Chociaż rekord został ustanowiony w Danii, to mieszkańcy innych krajów europejskich będą mieli okazję zobaczyć Jubilee Seaways na własne oczy - rekordowy statek zostanie zabrany w wycieczkę objazdową po Europie.

 

Kilka dni temu pisaliśmy o innym interesującym rekordzie - niemiecki inżynier-amator postanowił zbudować najcięższy rower na świecie, którego waga wyniosła 1200 kilogramów! Wcześniej wspominaliśmy także o o próbie pobicia rekordu prędkości w poruszaniu się po lądzie, najszybszej ciężarówce na świecie oraz o transporcie rekordowo dużego ładunku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska