Na piwo z Krychowiakiem, auto od Lewego

Na piwo z Krychowiakiem, auto od Lewego

Kochamy reprezentację piłkarską, nawet jeśli czasami nas zawodzi. Po Euro 2016 Lewandowski, Krychowiak, Błaszczykowski, Kapustka i reszta ekipy stali się idolami Polaków. Badania wskazują, że mamy też do nich zaufanie.

Za analizę naszego stosunku do futbolistów wzięła się firma Arskom Group, agencja marketingu sportowego. Po Euro 2016, podczas którego Polacy dotarli do ćwierćfinału, w którym ulegli przyszłym mistrzom Europy Portugalczykom, zmieniło się wszystko. Pogardzana wcześniej drużyna narodowa awansowała nie tylko w rankingu, ale także w naszych sercach.

 

- Przed Euro w Polaków wierzyło 25 proc. z nas. Po Euro 70 proc. - mówi Wojciech Szaniawski, prezes Arskomu.

 

Sportowo najwięcej zyskał Michał Pazdan, który zachwycił 75 proc. badanych. Po nim na liście znaleźli się Kuba Błaszczykowski, Łukasz Fabiański, Bartosz Kapustka i Grzegorz Krychowiak.

Ale sport to jedno, a sympatia drugie. Na liście najbardziej lubianych w kadrze Adama Nawałki są właściwie wszyscy zawodnicy. Numerem jeden z tych sympatycznych okazuje się Grzegorz Krychowiak, który wyprzedził Kubę Błaszczykowskiego. Nawet ostatnie nazwiska na liście nie mają jednak przewagi negatywnych opinii.

 

Z kim Polacy najchętniej poszliby na piwo? Tę listę także otwiera piłkarz Paris Saint-Germain, który do Francji przeniósł się z Sevilli. Kuba Błaszczykowski ponownie znalazł się na drugim miejscu.

 

Adam Nawałka dokonał najwłaściwszego wyboru, mianując Roberta Lewandowskiego kapitanem. Potwierdzają to badania. Polacy mają największe zaufanie właśnie do Lewego. Warszawiak jest tym zawodnikiem, od którego najchętniej kupilibyśmy samochód.

 

Swoją drogą, kupno auta od Roberta Lewandowskiego nie jest sprawą prostą. Kapitan reprezentacji jeździ autami, na które stać promil społeczeństwa. Ostatnio zamienił Ferrari F12berlinetta (którym rozbił się w Monachium) na Bentleya GTC Speed. W jego garażu można też znaleźć Audi RS6 Avant, które Robert wybrał w ramach współpracy swojego klubu z głównym sponsorem: właśnie Audi.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska