„Ostatnia rodzina” - finalny zwiastun

„Ostatnia rodzina” - finalny zwiastun

Właśnie ujrzał światło dzienne ostateczny zwiastun długo oczekiwanego filmu „Ostatnia rodzina”, opowiadającego o słynnej rodzinie Beksińskich. Zapraszamy do obejrzenia!

Ostatnia rodzina to opowieść o rodzinie Beksińskich – jednym z najsłynniejszych i najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku Zdzisławie, jego żonie Zofii oraz synu Tomaszu, który był znany jako kultowy dziennikarz muzyczny oraz tłumacz filmów (do historii przeszły m.in. jego przekłady filmów o przygodach Jamesa Bonda oraz serii filmów grupy Monty Pythona).

 

Akcja Ostatniej rodziny rozpoczyna się w momencie, w którym młody Tomasz Beksiński wyprowadza się z mieszkania rodziców i trwa aż do tragicznej śmierci ostatniego członka rodziny – Zdzisława. Saga rodziny przedstawiona jest przede wszystkim za pośrednictwem kolejnych wybryków nadwrażliwego Tomasza, a także przez manię nagrywania na taśmę filmową każdego okrucha codzienności, której bez przerwy ulegał Zdzisław.

 

 

Obraz w reżyserii Jana P. Matuszewskiego został wyróżniony na Festiwalu w Locarno nagrodą dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Andrzej Seweryn w roli Zdzisława Beksińskiego). Obok Seweryna w filmie występują także Dawid Ogrodnik (Tomasz Beksiński), Aleksandra Konieczna (Zofia Beksińska) i Andrzej Chyra (marszand Piotr Dmochowski – admirator i popularyzator sztuki Beksińskiego). Za oryginalny scenariusz jest odpowiedzialny Robert Bolesto, znany m.in. z filmów Córki dancingu i Hardkor Disko.

 

Ostatnia rodzina zapowiada się jest jako duży przebój. Dystrybutorzy mogą zresztą przebierać w pozytywnych opiniach o filmie, wydanych przez krytyków z całego świata, którzy mieli już okazję go obejrzeć. My podzielimy się swoją już wkrótce.

 

Film wejdzie do polskich kin 30 września.

 

Przy okazji: zobaczcie udostępnione już wcześniej plakaty do "Ostatniej rodziny".

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska