Jude Law został papieżem w serialu Paolo Sorrentino

Jude Law został papieżem w serialu Paolo Sorrentino

Sky, HBO i Canal+ szykują mocną serialową propozycję - właśnie został opublikowany zwiastun serialu “The Young Pope”, w którym w rolę tytułową wcieli się Jude Law.

Serial The Young Pope opowiada o Lennym Belardo, który jako pierwszy Amerykanin w historii został wybrany na papieża przez zgromadzenie kardynałów i przyjął imię Piusa XIII. W jego rolę wcielił się Jude Law, który od wielu lat nie pojawiał się w serialach - ostatnim razem na małym ekranie można go było zobaczyć w 1997 roku, kiedy to gościnnie wystąpił w Operation Good Guys. Cała jego kariera to role w filmach kinowych - do najbardziej znanych można zaliczyć obie części Sherlocka Holmesa w reżyserii Guya Richiego, Wroga u bram oraz Utalentowanego pana Ripleya.

 

Serial The Young Pope rozpoczyna się w momencie wyboru młodego amerykańskiego kardynała na głowę Kościoła Katolickiego. Nowy papież idzie do spowiedzi - tylko po to, aby powiedzieć swojemu spowiednikowi, że nie ma żadnych grzechów do wyznania. Początek zatem jest odważny i sugeruje, że czeka nas kontrowersyjne widowisko. Już niebawem będziemy mieli okazję się przekonać, czy twórcom udało się sprostać oczekiwaniom - data premiery została zaplanowana na 21 października 2016 roku.

Odtwórca roli głównej to jedno, ale nie sposób nie zwrócić uwagi na postać reżysera, którym w przypadku The Young Pope jest Włoch Paolo Sorrentino, odpowiedzialny za Młodość oraz doskonale przyjęte Wielkie piękno z 2013 roku. Serial został zaplanowany na dziesięć odcinków, a oprócz wspomnianego Jude’a Law na ekranie zobaczymy między innymi Diane Keaton, Jamesa Cromwella oraz Silvio Orlando. Za zdjęcia odpowiada Luca Bigazzi, z którym Paolo Sorrentino miał okazję współpracować przy okazji swoich poprzednich filmów, więc o oprawę wizualną Młodego papieża możemy być spokojni. Muzyką zajmie się natomiast Lele Marchitelli.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska