Pomysł na wyjątkowe walentynki - wypad we dwoje w Alpy

2019-02-04
Pomysł na wyjątkowe walentynki - wypad we dwoje w Alpy

Zell am See-Kaprun to jeden z najsłynniejszych i najbardziej legendarnych centrów sportów zimowych w Alpach. To miejsce dla każdego, kto docenia doskonałe stoki i chce mieć absolutną gwarancję śniegu, i to aż do wczesnego lata.

Trzy resorty narciarskie: Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe oraz Maiskogel mieszczą w sumie 66 stoków ze 138 km tras, co czyni ten region jednym z najróżnorodniejszych centrów sportów zimowych w Austrii. Symbolem regionu jest charakterystyczna, ostra sylwetka Kitzsteinhorn. Ale ośnieżony szczyt przyciąga nie tylko narciarzy, dzięki kompleksowi turystycznemu „Gipfelwelt 3000“ jest czynną przez okrągły rok, modną alpejską atrakcją górską. To tam znajduje się najwyżej położony punkt widokowy kraju. Platforma panoramiczna „Top of Salzburg“ ulokowała się na wysokości  3029 m npm. Oferuje absolutnie oszałamiający panoramiczny widok na najwyższe szczyty Austrii i niczym nieskażoną dziką przyrodę rozciągającego się wokoło Parku Narodowego Wysokie Taury. Stojąc tam ma się wrażenie, że tylko wyciągnąć rękę i sięgnie się gwiazd.

Zimowa ucieczka we dwoje

Prowadzący do platformy, wykuty w skale tunel jest zarazem fascynującą ścieżką edukacyjną. Na całej trasie ustawione są ławeczki, na których można przysiąść i złapać oddech, bo taki spacer na wysokości ponad trzech tysięcy metrów potrafi przyspieszyć bicie serca. Warto go odbyć, bo widoki wynagradzają trudy wędrówki krętym korytarzem. W drodze powrotnej mija się restaurację, która serwuje lokalne przysmaki, sycącą austriacką zupę gulaszową, albo tradycyjny posiekany omlet, podawany ze smażonymi śliwkami – kaiserszmarren.

Romantycznie i aktywnie

Na Kitzsteinhorn znajduje się 41 km tras zjazdowych. Na drugiej z gór - Schmittenhöhe aż 77 km. Tam zaawansowani narciarze mają szansę wyżyć się w spektakularnych zjazdach ze stromizn. Fani freeride’u i freestyle znajdą na Kitzsteinhorn dziewicze trasy, głęboki śnieg oraz wyjątkowe parki śnieżne z przeszkodami o różnych skalach trudności. Z kolei w masywie Maiskogel tras jest tylko 20 km, ale za to łagodnych, przeznaczonych przede wszystkim dla rodzin. To również idealny kierunek dla biegaczy. I to nie tylko w dzień, w każdą środę organizowane są tam biegi nocne. W sumie region Zell am See-Kaprun oraz graniczące z nim gminy oferują trasy biegowe o długości - niebagatela - 40 km. Warto zapamiętać, że okolice Schmitten obfitują w piękne widokowe trasy biegowe wokół zbiornika retencyjnego Plettsaukopf.  Ale uwaga i tu Kitzsteinhorn nie oddaje pola, na jego szczycie, na wysokości 3000 metrów, poprowadzono specjalną trasę dla ambitniejszych biegaczy.

Wystarczy ważny skipass, żeby można było do woli korzystać z sieci bezpłatnych ski-busów kursujących pomiędzy wszystkimi stokami. Zell am See-Kaprun, to spełnienie marzeń narciarzy, snowboardzistów, freestylerów, narciarzy biegowych i fanów zimy, trwającej tu od października aż do wczesnego lata.

Więcej informacji znajdziesz na: www.zellamsee-kaprun.com/pl

 

© Zell am See-Kaprun Tourismus

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska