Pierwszy smartfon ze składanym ekranem: Samsung Galaxy Fold

2019-02-21
Pierwszy smartfon ze składanym ekranem: Samsung Galaxy Fold

Mówiło się, że pojawi się, prędzej czy później. Wreszcie jest, pierwszy smartfon z ekranem, który się składa.

Samsung nareszcie odsłonił wszystkie karty i oficjalnie zaprezentował rewolucyjny smartfon o rozkładanym ekranie. Blasku tej rewolucyjności odbiera nieco fakt, że jakieś cztery miesiące wcześniej znana jedynie w kręgach najbardziej zagorzałych nerdów chińska firma Royole zaprezentowała urządzenie z dokładnie takim samym ekranem. Nie czepiajmy się jednak szczegółów, bo smartfon Samsunga wygląda na znacznie bardziej zaawansowany technologicznie.

Co sprawia, że tak myślimy? Doskonałe specyfikacje urządzenia. Galaxy Fold w trybie telefonu wyposażony jest w ekran o przekątnej 4,6 cala o rozdzielczości 840x1960 pikseli, który po rozłożeniu zmienia się w zgrabny tablet o 7,3-calowym ekranie i oszałamiającej rozdzielczości 1536x2152 piksele. Ale to bebechy smartfonu robią na nas największe wrażenie. Wewnątrz znajdziemy bowiem 12 GB RAM, superszybką pamięć o pojemności 512 GB, procesor wykonany w 7-nanometrowym procesie technologicznym i dwie baterie o łącznej pojemności 4380 mAh.

Optymalizacja oprogramowania też wygląda topowo, bo Samsung dostosował Androida tak, by przy rozłożonym ekranie można było w urządzeniu wygodnie korzystać aż z trzech aplikacji jednocześnie. Do tego dochodzi komfortowa obsługa gestami, zapewne dobry, potrójny aparat z tyłu oraz równie niezły, podwójny z przodu.

Zaporowa może być cena, która na europejskim rynku wyniesie ok. 2 tys. euro. Galaxy Fold kosztować będzie nawet więcej niż najdroższy iPhone, co zresztą nie tylko na warunki polskie jest majątkiem.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska