5 męskich gadżetów na jesień

2016-09-06
5 męskich gadżetów na jesień

Lato mija, o plażowym lenistwie powoli możesz zapomnieć. Ale idzie jesień, ta polska i złota. Idealna pora na małe zakupy, które sprawią ci przyjemność, a na dodatek będą czymś pożytecznym. W weekendy z tych gadżetów można skorzystać na przykład podczas wypraw nad rzekę albo w las.

Kochamy gadżety i nigdy nie przestaniemy. Nawet jeśli są nam potrzebne tylko przez chwilę i kosztują krocie, uwielbiamy je kupować. Tak jak kobiety buty, tak my kupujemy drobiazgi, które poprawiają nam humor, bo zamieniają w wojowników, choć większość czasu spędzamy za biurkiem.

 

Jakie gadżety wybrać na jesień? Zerknęliśmy do kilku sklepów internetowych i w oko wpadło nam pięć kategorii produktów, których przykładowych przedstawicieli opisujemy poniżej. Pod rozwagę.

 

Wiatrówka to idealna propozycja na rozpoczęcie przygody ze strzelaniem. Służba wojskowa została zawieszona, więc nikt już nas nie rozlicza z sokolego oka. Dobrze by było wziąć sprawy w swoje ręce, żyjemy w czasach, w których umiejętność strzelania naprawdę może okazać się przydatna. Najprostsze wiatrówki pneumatyczne kosztują nawet 200 zł. Ale odradzamy wybór "po taniości". Za kilkaset złotych można mieć sprzęt na gazowe naboje, który naprawdę nie powinien zawieść po pierwszej zabawie. A propos zabawy: wiatrówka sprawdzi się jako gadżet podczas męskiego wypadu. No bo ile można siedzieć i gadać?

 

 

Numer dwa na naszej liście to lornetka. Oczywiście, że o ile jesteście myśliwymi, to macie taki sprzęt w domu i jedynym waszym marzeniem jest kupno droższego i lepszego. Jeśli jednak nie, lornetka do doskonała zabawka na dłuższe i krótsze wypady. Zaleta: można ją wozić w samochodzie i używać od czasu do czasu, kiedy jest naprawdę potrzebna. Sprzęt sprawdzi się także w mieście, zwłaszcza jeśli okna wychodzą na sąsiedni blok. No dobrze, nie będziemy dalej namawiać, bo to raczej nielegalne, to co mamy na myśli.

 

 

 

W każdym sklepie sportowym można dziś kupić łuk oraz cały osprzęt do niego. Zabawka jest idealna na dłuższe wyprawy w las albo na zieloną trawkę, ale ponownie odradzamy wybór najtańszej oferty. Odczekanie chwili na zebranie odpowiednich funduszy (czyli kilkuset złotych więcej) bardzo się opłaca. Wówczas można kupić naprawdę fantastyczny i precyzyjny sprzęt. Zorganizowanie zawodów dla przyjaciół jest dobrą alternatywą dla aktywności w postaci otwierania kolejnych piw. Chociaż nikt nie broni tych spraw połączyć.

 

 

Gadżet z gatunku kompletnie nieprzydatnych, ale efektownych. To bransoleta od Leathermana. Zdejmując ją możesz poszczególne ogniwa przekształcić w śrubokręty o różnych grubościach i funkcjonalnościach. No ale bądźmy szczerzy: kiedy ostatnio użyłeś z własnej woli śrubokręta? Zatem powyższą bransoletę możesz potraktować jako gadżet, którym dasz światu do zrozumienia, że jakbyś się tylko zawziął, to wszystko potrafisz naprawić.

 

 

Na koniec coś dla romantyków. Tak właśnie! Wpatrywanie się w gwiazdy, które jest domeną raczej par, może być naprawdę fajne, jeśli robi się to z odpowiednim sprzętem w ręku. Luneta to najwłaściwszy gadżet. Ceny takich urządzeń (mówimy o porządnym sprzęcie) wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Zacznij od czegoś prostego, dopiero potem, jak już nauczysz się odróżniać Oriona od Strzelca, wybierz się na ponowne zakupy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska