Ile dni życia spędzisz na kacu?

2019-04-16
Ile dni życia spędzisz na kacu?

Nawet jeśli ktoś nie przepada za alkoholem, lub uważa że jest w stanie obchodzić się z nim odpowiedzialnie, to prędzej czy później słowiańska fantazja da o sobie znać i na drugi dzień będzie trzeba się zmagać z trudnymi skutkami nadużycia.

Kac to oczywiście nic przyjemnego, ale można sobie z nim poradzić. Jakiś czas temu pisaliśmy o naszych metodach radzenia sobie z syndromem dnia poprzedniego, podpowiadaliśmy także, jakie naszym zdaniem śniadanie jest najlepsze na kaca. Dobrze pamiętać o tych sposobach, ponieważ nie raz i nie dwa mogą nam się przydać. A teraz możemy z dużą dokładnością powiedzieć, ile dokładnie razy w życiu.

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili bowiem badania dotyczące kaca i tego, ile czasu w całym życiu przeciętnie spędza się w tym stanie. Wyniki zostały umieszczone na stronie VinePair i musimy przyznać, że są dość zaskakujące. Zdawaliśmy sobie oczywiście sprawę z tego, że liczba może być spora, ale tego się jednak nie spodziewaliśmy… Nawet biorąc pod uwagę fakt, że badania zostały przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, gdzie co dwa kroki można się natknąć na bar lub pub.

Przepytanych zostało ponad 2000 osób i okazało się, że średnio każda z nich będzie miała kaca przez… 724 dni życia. Gdyby dorzucić do tego zaledwie 6 dni, otrzymujemy DWA LATA. Dwa lata kaca - nie do wiary, że sami sobie fundujemy taki los… Badania wykazały także, że jedna na dwadzieścia osób ma kaca sześć lub więcej razy w tygodniu - i to jest już naprawdę niepokojące. Wychodzi na to, że najlepiej będzie nauczyć się przestawać w odpowiednim momencie - szkoda byłoby w ten sposób stracić bezprowrotnie dwa lata życia.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska