Buty z wbudowaną nawigacją

Buty z wbudowaną nawigacją

Kobiety na ogół cenią u mężczyzn umiejętności, które pozwoliłyby im przetrwać w sytuacji kryzysowej. Orientacja w terenie na pewno do nich należy. Nie posiadasz jej? Zawsze możesz sprawić sobie buty z wbudowaną nawigacją!

Kierowcy już dawno poradzili sobie z tym problemem. Każdy, kto nie ma w głowie całego atlasu dróg może sobie kupić samochodową nawigację i bez problemu dojechać tam, gdzie chce. Rowerowa nawigacja też istnieje. Ale co z tymi, którzy chodzą na piechotę? Od czasu zapanowania smartfonów i Google Maps oni też mają łatwiej. Ale dla tych, którym telefon nie wystarczy – mamy coś nowego!

 

Buty z wmontowaną nawigacją! Brzmi to jak szalony pomysł nieco narwanego naukowca z jakiejś popularnej komedii, prawda? A jednak takie obuwie rzeczywiście powstało. Wyprodukowała je holenderska firma Hi-Tec. Jak to działa? W największym skrócie: dzięki prostej technologii Bluetooth. Buty zwyczajnie wibrują, kiedy zbaczasz z trasy, na którą je wcześniej zaprogramowałeś!

 

 

Buty holenderskiego producenta wykorzystują technologię firmy Lechal, wcześniej znanego z próby wprowadzenia do użytku obuwia pomagającego poruszać się osobom niewidomym. Właściwie buty Hi-Tec są do nich bardzo podobne pod względem działania. Tyle tylko, że skierowane do każdego, kto ma na nie ochotę.

 

Producenci przekonują, iż aplikacja służąca do „kierowania” ich butami jest na tyle prosta i intuicyjna, że mogą one rzeczywiście być przydatne nie tylko na trudnych górskich szlakach, ale nawet po prostu – w obcym mieście. Według Holendrów nawigujące obuwie może zaoszczędzić sporo czasu każdemu. Sprzedawana wraz z nim aplikacja jest dodatkowo wyposażona w szereg funkcji pomagających w ćwiczeniach, które mogą przydać się każdemu amatorowi zdrowego stylu życia.

 

Co jeszcze? Buty są specjalnie zaprojektowane i bez wyjątku wodoodporne, a ich cena oscyluje w okolicach 300 dol. za parę.

 

fot. materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska