Nowe, lżejsze Martensy

Nowe, lżejsze Martensy

Znana na całym świecie firma Dr. Martens kilka dni temu wprowadziła największą zmianę w swoim obuwiu, jaka miała miejsce od 1960 roku. Wyobraźcie sobie, że teraz Martensy będą lżejsze!

Wszyscy kojarzymy obuwie firmy Dr. Martens. Pewnie nie wszyscy je lubimy. Co jednak w niczym nie zmienia faktu, że w określonym kontekście Martensy potrafią wyglądać atrakcyjne. Na pewno nie powinien być to kontekst plażowy, ale możliwość jak najbardziej istnieje. W każdym razie marka jest godna szacunku, bo ikoniczna.

 

Świat zmienia się każdego dnia, Martensy jednak dotąd przez lata pozostawały praktycznie niezmienne. Aż do teraz. Kierownictwo firmy postanowiło bowiem wprowadzić na rynek nową kolekcję butów znaną pod wszystko mówiącym szyldem Dr. Martens Lite. Brzmi to niewiarygodne, ale ogłoszono, że już niedługo będzie możliwość zakupu Martensów, które będą lżejsze.

 

 

Nowy model butów będzie wykonany z delikatniejszej skóry i – co najważniejsze – będzie wyposażony z dużo, dużo lżejszą podeszwę. Będzie ona zbudowana z trzech warstw, dzięki czemu lekkość nie sprawi, że podeszwa będzie przepuszczała wilgoć i łatwo się niszczyła. Cóż, akurat tej firmie i akurat w kwestii „solidności” produktu na pewno możemy zaufać.

 

Co ciekawe, Martensy nie tylko sprawiały wrażenie niezmiennych. One naprawdę takie były! Zaproponowanie kolekcji Lite to największa innowacja, jaką firma wprowadziła od 1960 roku! Podpowiemy nieuświadomionym: to wtedy powstała.

 

Szalejemy z ciekawości. Czy model Lite zostanie dobrze przyjęty przez „prawdziwych” punkowców w koszulkach z nadrukiem „Old Punks Never Die”?

 

No cóż, wszystko z czasem ulega zmianie. Choć Dr. Martens na pewno nigdy nie będzie wprowadzał ich tak dynamicznie, jak robią to np. Apple czy Sony. Dlaczego oni? Chodzi nam o nowe modele iPhone'a i Playstation. Nie słyszeliście? Sprawdźcie!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska