Luksusowy jacht z plażą na rufie

Luksusowy jacht z plażą na rufie

Chociaż na ten moment jest jeszcze konceptem, z pewnością wielu playboyów wyobraża sobie siebie na jego pokładzie.

Za projekt tego niezwykle luksusowego jachtu jest odpowiedzialna norweskie studio projektowe Hareide Design. Nie ma jeszcze pewności, czy jacht rzeczywiście uda się zbudować, ale jeśli do tego dojdzie, zapewne wielu z czołówki najbogatszych będzie nim zainteresowanych. Projektanci zadbali o to, aby goście przebywający na jego pokładzie wypoczywali w maksymalnie komfortowy sposób – w koncepcie widzimy, że wszystkie pomieszczenia posiadają ogromne okna, a większość powierzchni pokładowej znajduje się na świeżym powietrzu. Tak jacht prezentuje się w projekcie studia Hareide Design:

 

 

Według projektantów jacht ma być długi na aż 108 metrów i oferować swoim użytkownikom liczne udogodnienia. Znajdujący się na jego pokładzie goście będą mogli zrelaksować się w umiejscowionym na dziobie dwudziestometrowym basenie, natomiast dla wielbicieli wody morskiej przewidziano możliwość skorzystania z… plaży, która znajduje się na rufie. Na jachcie ma znajdować się również lądowisko dla helikoptera.

 

Designerzy zaprojektowali swoje dzieło z dbałością o najnowsze trendy ekologiczne. Na jachcie ma się znajdować 300 metrów kwadratowych paneli słonecznych, które mają zapewnić energię do „powolnego i spokojnego przemieszczania się wzdłuż cichej linii brzegowej”.

 

Nie wiemy też oczywiście, ile może kosztować taka przyjemność. Mamy jednak nieodparte wrażenie, że człowiek, który rozważa zakup takiego jachtu mógłby sobie pozwolić zarówno na Mercedesa z silnikiem od Formuły 1, jak i na ostatni egzemplarz LaFerrari. I zapewne nie odczułby tego jako ogromnego wydatku...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska