Pasek fitness pomoże w trzymaniu formy

Pasek fitness pomoże w trzymaniu formy

Moda na inteligentne akcesoria trwa w najlepsze. Nowe technologie coraz śmielej wkraczają także w świat ubrań – w tym przypadku efekt sprawia wrażenie naprawdę przydatnego.

Po ogromnym sukcesie wszelkiego rodzaju opasek fitness, pomagających w śledzeniu swojej aktywności fizycznej, firma Samsung postanowiła pójść o krok dalej i stworzyła inteligentny pasek do spodni, który został nazwany Welt. Nie wprowadzili jednak od razu tego gadżetu do sprzedaży – najpierw postanowili sprawdzić, czy istnieje zapotrzebowanie na tego typu urządzenie i w tym celu została zorganizowana zbiórka w serwisie Kickstarter.

 

Pasek Welt wyglądem nie różni się od swoich klasycznych odpowiedników, jednak ma o wiele większe możliwości. Przede wszystkim urządzenie monitoruje naszą aktywność ruchową poprzez liczenie kroków, co nie jest zbyt innowacyjne – każda opaska fitness to potrafi. Możliwości paska są jednak dużo większe – potrafi on zapamiętać nasz obwód w pasie i za pomocą aplikacji w smartfonie poinformować nas o tym, gdy zapniemy się luźniej niż wcześniej. Jeśli w ciągu dnia zdarzy nam się zjeść wyjątkowo obfity posiłek i poluzować Welta, aplikacja niezwłocznie da nam znać i zasugeruje ćwiczenia. Urządzenie powie nam także, ile godzin w ciągu dnia siedzimy bez ruchu.

Nie musimy się również bać tego, że przybędzie nam kolejny gadżet, który co wieczór trzeba będzie podłączać do ładowarki. Zdaniem twórców, bateria w pasku powinna działać około 20 dni na jednym ładowaniu. Sam proces także nie stwarza problemu, ponieważ Welt jest wyposażony w standardowe wejście micro USB.

 

Do końca zaplanowanej zbiórki pozostały jeszcze 23 dni, a już udało się zebrać ponad dwukrotność zakładanej sumy. Pozwala to spojrzeć optymistycznie na przyszłość projektu, który ma trafić do sklepów na początku 2017 roku. Cenę podstawowej wersji ustalono na 119 dolarów – mają się ukazać także droższe warianty.

 

Nowoczesna technologia pomaga człowiekowi w wielu różnych sytuacjach – obok akcesoriów fitnessowych (takich jak opisywany wyżej) pojawiają się także takie, jak niedawno opisywana przez nas aplikacja Alky Recovery, która pomaga walczyć z uzależnieniem od alkoholu.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska