10 oznak, że to wasz koniec (z jej powodu)

2016-09-12
10 oznak, że to wasz koniec (z jej powodu)

Rzadko jest tak, że związek kończy się jednym gwałtownym cięciem. O tym, że zbliżacie się do przykrego końca, którego ty wcale nie chcesz, informują pewne znaki. Niektóre są dowodem na to, że ona cię zdradza. Inne, że coś się w niej wypaliło. W każdym razie powinieneś nauczyć się je rozpoznawać.

1. Zaczęła wszystko chować

 

Jeszcze całkiem niedawno była królową bałaganu. Wchodziła do domu i wszystko zostawiała tam, gdzie stała. Torebkę w przedpokoju, laptopa w kuchni, a telefon w sypialni. Nagle stała się niezwykle porządna. W jej kieszeniach nie ma już rachunków z kawiarni i sklepów, laptop zawsze jest zamknięty i wyłączony, a torebka odwieszona na miejsce i zamknięta. Te znaki mogą świadczyć o tym, że boi się wpadki: ma kogoś, bywa w miejscach, o których nie chce, żebyś wiedział. Wszystko porządkuje, żeby nie zostawiać śladów.

 

2. Ustępuje ci w każdej kwestii

 

Miałeś ją za osę, która jest gotowa kruszyć z tobą kopie o każdą duperelę. Remont pokoju? To ona musiała mieć ostatnie zdanie co do koloru ścian. Wspólny wyjazd? Niby podejmowaliście decyzję wspólnie, ale jakoś tak się składało, że to jej było na wierzchu. Tymczasem od pewnego czasu tylko ci przytakuje, nie wykazuje inicjatywy, nieobecnym wzrokiem omiata cię, gdy wyłuszczasz jej „wasze” plany. Słyszysz „tak” tak często, jak kiedyś „nie”, no może z wyjątkiem łóżka, gdzie jest akurat na odwrót.

 

3. Twoi znajomi dają ci znaki

 

Stara prawda mówi, że najbardziej zainteresowany – w tym wypadku ty – dowiaduje się o wszystkim jako ostatni. Prawdopodobnie twoi przyjaciele i znajomi, jeśli tylko są ci życzliwi, a dają ci znać o swoich wątpliwościach, wiedzą coś, czego ty nie wiesz. Każde miasto, nawet Nowy Jork, jest małe, jeśli ma się coś do ukrycia. Być może ktoś ją z kimś widział w niedwuznacznej sytuacji. Być może zwierzyła się komuś, komu nie powinna...

 

4. Pojawił się tajemniczy „ktoś”

 

Kiedy opowiadała o pracy, mówiła, że „Helena zrobiła coś, a Jurek coś innego”. Opowiadając o innych, posługiwała się ich imionami i nazwiskami, nawet jeśli nie miałeś pojęcia o kim mówi. I nagle okazuje się, że to się zmieniło. Już nie mówi „Rafał opowiadał mi o książce, którą przeczytał”, tylko „Słyszałam od kogoś, że ta książka jest warta przeczytania”. Ten tajemniczy „ktoś” to może być właśnie twój następca...

 

5. Złości ją wszystko, co mówisz/robisz

 

Wydawała się tolerancyjna dla twoich poglądów, gustów i wyborów. Nagle przestała. Twoja ulubiona kuchnia wietnamska „znudziła jej się”. Pomysł, by niedzielne popołudnie spędzić na rowerze „jest idiotyczny”. Nie mówiąc już o tym, że krytykuje to z kim się spotykasz, co czytasz i gdzie pracujesz. Masz wrażenie, że cię prowokuje.

 

6. Zmieniła swoje codzienne nawyki

 

Dotąd mogłeś regulować zegarek zgodnie z jej planem dnia. Pobudka, ubieranie się, wyjście do pracy. We środy siłownia, w czwartek kosmetyczka, w piątek wizyta na wykładzie dotyczącym XIII-wiecznego malarstwa. No i nagle wszystko się zmieniło. Jej plan wywrócił się do góry nogami, nigdy nie wiesz gdzie jest, co robi. Wcześniej o to nie pytałeś, a wiedziałeś, teraz pytasz i nie uzyskujesz odpowiedzi. Tymczasem to ona wywraca wszystko do góry nogami (świadomie lub nie), żeby cię zdezorientować i uciec przed tobą.

 

7. Zawsze i wszędzie ma ze sobą telefon

 

Już 70 proc. wszystkich rozwodów w Europie i Ameryce Północnej to wynik znalezienia kompromitujących dowodów w telefonie lub laptopie. Elektronika awansowała na 1 miejsce na liście rzeczy, które mogą zdemaskować zdradzającą osobę. Skoro wcześniej telefon leżał niezabezpieczony, mogłeś swobodnie patrzeć na przychodzące wiadomości i powiadomienia, a nagle zyskał kod, a nawet w ogóle straciłeś do niego dostęp, możesz być przekonany, że coś się zmieniło.

 

8. Przestały ją interesować twoje sprawy

 

Potrafiła dopytywać o każdy szczegół. Pytać, co czytasz, jak w pracy, czy pogodziłeś się już z przyjacielem i kiedy wreszcie odwiedzisz ojca. Nagle, jakby komunikacja się urwała. Nie możesz sobie przypomnieć, kiedy zadała ci prawdziwe pytanie, poza zdawkowym „Jak w pracy?”. A już zupełnie nie pamiętasz, kiedy wysłuchała odpowiedzi.

 

9. Unika towarzystwa twoich znajomych

 

Uwielbiała twojego przyjaciela, znajomych z pracy, przynajmniej tych, których i ty lubisz. Wspólne kino, impreza, wypad za miasto, grill: była pierwsza, żeby się zgodzić, a nawet sama to organizowała. Tymczasem przestała i tak się teraz składa, że zawsze w tym czasie, gdy ty coś zaplanowałeś, jej nie ma. Ma swoje spotkania, swoje wizyty lekarskie, swoje kosmetyczki i tajemnice. Unika tych, którzy stali się waszymi wspólnymi znajomymi.

 

10. Wygląda na nieszczęśliwą

 

Na koniec najmocniejszy sygnał. Ona była z tobą szczęśliwa, czym dawała znać na każdy z możliwych sposobów: raz była to rozmowa, innym razem dziki seks, jeszcze innym uśmiech. No i nagle przestała. Nie z powodu stresów w pracy, nie dlatego, że pokłóciła się z przyjaciółką, i nie dlatego, że nie może dogadać się ze starszą siostrą. Nie znasz przyczyny, ale wiesz, że coś jest nie tak. No właśnie, być może z wami jest już nie tak...

 

Źródło: Relationship Rules

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska