Najszybszy skater świata

Najszybszy skater świata

Od 29 sierpnia 2016 roku Amerykanin Kyle Wester jest najszybszym człowiekiem na świecie, jeśli chodzi o poruszanie się na deskorolce – udało mu się rozpędzić do imponującej prędkości 143,89 kilometrów na godzinę!

Ludzie nie ustają w próbach wykazania, że są w czymś lepsi od innych. Dopiero co pisaliśmy o parze, która zbudowała najdłuższego monster trucka na świecie oraz o najdalszym skoku samochodem, a już dotarła do nas informacja o rekordzie świata w najszybszej jeździe na deskorolce. Amerykanin do próby pobicia rekordu świata skrupulatnie się przygotował. Droga, na której wszystko miało się rozegrać, została odpowiednio obstawiona, wybrano także dzień, w którym panowały idealne warunki pogodowe – delikatne słońce oraz brak jakichkolwiek opadów. Rekord, z którym zmierzył się 29-letni Wester wynosił 130,63 kilometrów na godzinę.

 

 

Amerykanin oczywiście zdawał sobie sprawę z tego, że podejmując tego typu próbę wystawia się na olbrzymie niebezpieczeństwo – przy takiej prędkości jeden zbyt nerwowy ruch lub najechanie na niewielki kamyczek mogłyby skutkować w najlepszym wypadku poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Wester ubrał się w skórzany kombinezon, zawierający dodatkowe elementy, których zadaniem było polepszenie aerodynamiki oraz oczywiście kask. Deskorolka, której użył podczas rekordowej próby to produkt firmy Santa Cruz Skateboards.

 

Nie wszyscy jednak wierzą, że rekord w rzeczywistości został pobity – niektórzy z komentujących sugerują oszustwo, inni zaś żałują, że na filmie nie widać momentu zatrzymania się Kyle’a. Nie wiadomo, jaki odcinek przejechał rekordzista, zanim udało mu się wyhamować do zera. Sama prędkość, biorąc pod uwagę środek transportu, wydaje się imponująca – Amerykanin zawstydziłby niejednego rodzimego „mistrza lewego pasa”.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska