Konkurs wsadów na jadącym pociągu

Konkurs wsadów na jadącym pociągu

„Jest tylko jeden słuszny kierunek – do góry”! To hasło jest mottem ekipy Dunking Devils, która specjalizuje się w niezwykle efektownym prezentowaniu wsadów do kosza. Tym razem udało im się zrobić coś szczególnie imponującego.

Dunking Devils to ekipa pochodząca ze Słowenii. Chłopaki postanowili w oryginalny sposób uczcić 110-lecie linii kolejowej Bohinj, łączącej słoweńskie Jesenice z włoskim Triestem. Ta 129-kilometrowa trasa jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Europie – znajduje się na niej między innymi Most Solkanski, czyli drugi najdłuższy kamienny most na świecie.

 

Chłopaki zrobili to w jedyny słuszny dla siebie sposób. Na pociągu, który ruszył w podróż po słynnej trasie, zamontowano tablicę z koszem oraz trampolina, która umożliwiła członkom Dunking Devils wykonywanie ewolucji. Powiedzieć, że wyszło efektownie, to nic nie powiedzieć – zobaczcie, jak to wygląda w rzeczywistości:

 

 

Umiejętności akrobatyczne chłopaków ze Słowenii robią duże wrażenie. Oni sami są niezwykle podekscytowani tym, czego udało im się dokonać. Tak całe przedsięwzięcie skomentował jeden z uczestników, Domen:

 

„Niedawno robienie wsadów do kosza na jadącym pociągu było jedynie marzeniem. Nigdy bym nie pomyślał, że zaprezentowanie wsadów oraz elementów koszykarskiego freestyle’u będzie możliwe na jadącym pociągu, do tego znajdującego się 45 metrów nad ziemią! Udało się to zrobić tylko dzięki wiecznemu uporowi ekipy Dunking Devils oraz niesamowitym ludziom ze słoweńskich linii kolejowych. Zmieniliśmy nasze marzenia w rzeczywistość”.

 

Miłośnikom ekstremalnych wrażeń polecamy również nasze artykuły o przeskoczeniu miasteczka samochodem oraz o niezwykłej sztuce kaskaderskiej – spacer po linie, backflip na motocyklu oraz samolot!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska