Jaki film obejrzeć z dziewczyną?

2016-09-13
Jaki film obejrzeć z dziewczyną?

W końcu udało Ci się zaprosić ją do siebie pod pretekstem wspólnego oglądania filmu. Niezależnie od tego, czy faktycznie uwierzyła, że to film będzie główną atrakcją, czy jednak nie, nie ma to znaczenia – będzie trzeba dotrzymać obietnicy i faktycznie ten film obejrzeć.

Tutaj pojawiają się schody, ponieważ wybór filmu ma duży wpływ na nastrój, jaki będzie panował podczas Waszego spotkania. Jeśli wybierzesz niewłaściwie, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że po zakończeniu seansu dziewczyna rzuci szybkie „okej, to na razie”, a Ty będziesz musiał znaleźć sobie inne plany na resztę wieczoru. Jakimi kryteriami zatem kierować się podczas wyboru?

 

Film do obejrzenia z dziewczyną

 

Skoro mowa o wspólnym oglądaniu, zapewne przez myśl przeszły Ci już dwa słowa, na które ogromna większość facetów reaguje grymasem wstrętu, czyli „komedia romantyczna”. Kobiety na ogół lubią komedie romantyczne i nic się na to nie poradzi. Oglądanie filmu z tego gatunku nie musi być na szczęście dwugodzinną katorgą dla mężczyzny – chociaż rzeczywiście mnóstwo obrazów tego typu to przesłodzony chłam, to znajdzie się wśród nich kilka takich, które można obejrzeć bez późniejszego poczucia bezpowrotnej straty godzin życia. Do takich filmów z pewnością należy Kocha, lubi, szanuje (co zresztą jest dość niefortunnym tłumaczeniem oryginalnego Crazy, stupid, love) z Ryanem Goslingiem, Emmą Stone i Stevem Carellem, trylogia Before… z Ethanem Hawkiem i Julie Delpy, czy nawet rodzima Planeta singli. Wiemy, że hasło „polski film na walentynki” w pierwszej chwili brzmi dość przerażająco, ale nie jest to tak zły film, jak można by wnioskować po otoczce i tytule. Nie analizuj nieścisłości fabularnych i nie czepiaj się szczegółów – po prostu się wyluzuj. Jeśli ona będzie zadowolona podczas oglądania, to Ty będziesz zadowolony później. 

 

Obejrzyj z dziewczyną naprawdę FAJNY film

 

Jeśli jednak czujesz, że nie dasz rady przebrnąć przez żadną komedię romantyczną i jesteś zdania, że film ma się podobać również Tobie, również masz całkiem spore pole manewru. Przede wszystkim unikaj filmów zawierających przemoc i dużą ilość wulgarnego języka – nie chcesz przecież wyjść na prostaka, a kolejne dzieło z Jasonen Stathamem w roli głównej zawsze możesz obejrzeć we własnym zakresie lub z kolegami. Powinieneś raczej postawić na coś interesującego, a przy tym zabawnego – dobrze sprawdzą się choćby obie części Iluzji z Jessem Eisenbergiem i Woodym Harrelsonem lub inny film traktujący o magii, który chociaż jest zdecydowanie poważniejszy, to jednak z dużo lepszym twistem fabularnym na koniec. Mowa oczywiście o Prestiżu Christophera Nolana ze znakomitymi rolami Hugh Jackmana i Christiana Bale’a. Ryzykownym posunięciem będzie włączenie horroru – z jednej strony dziewczyna może być bardziej skłonna do kontaktu fizycznego, z drugiej zaś przestraszenie jej na śmierć to raczej kiepski pomysł.

 

Wszystko powyżej to oczywiście wskazówki ogólne, które rzecz jasna nie muszą mieć (i nie będą miały) zastosowania w każdej sytuacji. Dla facetów naprawdę nieustraszonych mamy poradę od samego Kanye Westa:

 

„Jak przyjdzie do ciebie dziewczyna, puść jej porno. Jak zareaguje w stylu: „Oj, okropne”, wyłącz to szybko i powiedz: „Cholera, nie mam pojęcia, kto mi to wcisnął”. A jeśli jej się spodoba, to niech leci, jak najdłużej.”

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska