Jaki alkohol wybrać na prezent?

2016-09-14
Jaki alkohol wybrać na prezent?

Butelka dobrego alkoholu jest prawdopodobnie jedną z pierwszych rzeczy jakie przychodzą do głowy mężczyźnie, który planuje kupić prezent drugiemu facetowi. Czy rzeczywiście jest to dobry pomysł i czym się kierować podczas wyboru?

Wręczanie alkoholu w prezencie nie jest uważane w naszym kraju za nietakt. Istnieją oczywiście sytuacje w których będzie to dość średni pomysł – wystrzegalibyśmy się przede wszystkim kupowania alkoholu osobie, o której wiemy, że ma z nim problem (i której przydałaby się aplikacja, pomagająca walczyć z nałogiem), ludziom którzy alkoholu nie piją lub robią to niezwykle rzadko (z powodu własnych przekonań lub kwestii zdrowotnych), a także osobom poniżej 18. roku życia. Jeśli nie występują wymienione przeciwwskazania, można zacząć zastanawiać się nad wyborem.

 

Ekskluzywny alkohol na prezent

 

Pierwszym wyborem wielu będzie zapewne wódka i nie jest to najgorszy pomysł, ale trzeba z nim uważać. Przede wszystkim naszym zdaniem należy się wystrzegać najpopularniejszych marek w przedziale cenowym 20-40 zł (o wódkach, które kosztują mniej niż 20 zł za pół litra nie będziemy z oczywistych względów wspominać). Taki alkohol najczęściej jest traktowany jako osobisty wkład w imprezę – skoro mówimy o prezencie, powinniśmy się bardziej postarać. Nie oznacza to rzecz jasna, że będziemy musieli wydać fortunę – dobrym wyborem na prezent będzie np. Żubrówka Czarna w eleganckiej butelce z czarnego, przejrzystego szkła lub Ostoya, a jeśli dysponujemy nieco większym budżetem, powinniśmy zainwestować w Wyborową Exquisite lub Belvedere. Fan Gry o tron z pewnością ucieszyłby się z wódki stworzonej przez serialowego Górę.

 

Dobrym pomysłem będzie również whisky. Alkohol ten przez wielu jest uważany za coś bardziej gustownego i wyszukanego od wódki. Tutaj również obowiązuje ta sama zasada, jak w przypadku wódki – wybierzmy coś innego, niż to, co jest najpopularniejsze i najtańsze i pamiętajmy przy tym, że przedział cenowy jest nieco inny niż w przypadku wódek. Naszym zdaniem dobrym wyborem będzie 20-letni Ballantines, torfowy, 10-letni Ardbeg oraz 18-letni Glenfiddich.

 

Jak zapakować alkohol na prezent?

 

Najbardziej oczywistym wyborem będzie torba prezentowa, którą często kupimy na stoisku z alkoholem i nie będzie to zły pomysł, a już na pewno lepszy od wręczenia samej butelki. Kiepskim pomysłem będzie raczej kupienie gotowego zestawu prezentowego, na przykład whisky z dołączonymi dwiema szklankami lub kieliszkami. Po pierwsze, najczęściej są zapakowane w niezbyt estetyczny karton, a po drugie kojarzą się z pójściem na łatwiznę i zestawami kosmetyków, którymi supermarkety są zawalone w okresie przedświątecznym.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska