Nigdy nie wkładaj tego pendrive’a do komputera

Nigdy nie wkładaj tego pendrive’a do komputera

Pomysł kojarzący się do tej pory jedynie z filmami szpiegowskimi został wcielony w życie i trafił do otwartej sprzedaży. Od dzisiaj radzimy uważnie przyglądać się pendrive’om, które pożyczają nam znajomi.

USB Killer 2.0 to rosyjski projekt, który został zrealizowany dzięki zbiórce na portalu crowdfundingowym. W pierwotnym założeniu twórców miało to być urządzenie, dzięki któremu skutecznie i nieodwracalnie zniszczymy porty USB w naszym komputerze. Po co ktokolwiek miałby to robić? Oczywiście ze względów bezpieczeństwa, ponieważ ich posiadanie zdaniem niektórych ma stanowić zagrożenie.

 

Zamysł twórców uległ jednak dość znaczącej zmianie. Produkt, który ostatecznie trafił do sprzedaży nie poprzestaje bowiem na portach USB, tylko skutecznie uśmierca cały komputer. Wystarczy go włożyć do gniazda i poczekać kilka sekund. Jak to działa? W obudowie tego specyficznego pendrive’a schowane są kondensatory, które po podłączeniu do portu USB ładują się, a następnie uwalniają ładunek o napięciu 200 V. Operacja jest powtarzana do momentu, w którym komputer ostatecznie się podda. Co nie trwa długo:

 

 

Nie ulega wątpliwości, że rosyjski wynalazek niesie ze sobą spore zagrożenia. Chociaż oficjalnie jest to produkt skierowany do ludzi, którzy zajmują się opracowywaniem zabezpieczeń przeciwko takim właśnie atakom, to z pewnością nie zabraknie “dowcipnisiów”, którzy wybiorą się z morderczym pendrive’m do okolicznych marketów z elektroniką lub pożyczą go niczego nie podejrzewającemu znajomemu. Cena tego urządzenia wynosi 49,95 euro, jednak obecnie nie można go kupić - pierwsza pula rozeszła się na pniu.

 

foto: materiały prasowe

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska