Wiedźmin Geralt z Rivii trafił na znaczek pocztowy

Wiedźmin Geralt z Rivii trafił na znaczek pocztowy

Bohater najlepszej polskiej gry ostatnich lat został doceniony przez Pocztę Polską - jeśli jakiś filatelista w tym kraju nie wiedział do tej pory, kim jest Geralt z Rivii, niebawem chcąc nie chcąc nadrobi zaległości.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra, która została doceniona na całym świecie. Teraz profesjonalny zabójca potworów trafi także na listy. Poczta Polska we współpracy z CD Projekt RED, czyli twórcą gier z Geraltem z Rivii w roli głównej przygotowała znaczek pocztowy, na którym znalazła się podobizna słynnego Białego Wilka. Na znaczek trafiła jedna z najbardziej rozpoznawalnych grafik, która znajdowała się na okładce podstawowej wersji Dzikiego Gonu. Tak prezentuje się projekt:

 

 

Fani wiedźmina nie muszą się martwić tym, że nie zdążą kupić znaczka z Geraltem - do sprzedaży ma trafić 180 000 egzemplarzy. Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka: 31,25 x 39,5 mm, a jego cena wynosi 6 złotych. Z tej okazji zostanie także wydana koperta FDC (first day cover), czyli z już naklejonym znaczkiem, ostemplowana stemplem okolicznościowym. Takie koperty pojawiają się w sprzedaży w pierwszy dzień obiegu znaczka.

 

Trzecia część Wiedźmina, która ukazała się w sprzedaży w maju 2015 roku, okazała się jedną z najlepszych, a dla wielu najlepszą grą roku. Kilka miesięcy po premierze do sklepów trafił pierwszy dodatek, zatytułowany Serca z kamienia, który wydłużał rozgrywkę o kolejne kilkanaście godzin. W maju 2016 roku do rąk graczy trafił kolejny dodatek, czyli Krew i wino, w którym pojawiła się nowa lokacja oraz oczywiście nowy wątek fabularny, który ostatecznie zamykał historię Geralta z Rivii. Obecnie firma CD Projekt RED pracuje nad grą Cyberpunk 2077, jednak nie wiadomo na jakim etapie są prace oraz kiedy gra trafi na półki sklepowe.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska