Fidget Cube - odstresowujący hit Kickstartera

Fidget Cube - odstresowujący hit Kickstartera

Są ludzie, którzy nie są w stanie usiedzieć spokojnie, jeśli nie mają zajętych rąk. Z myślą o nich powstał gadżet, który pozwoli na skupienie się i uspokojenie nerwów.

Jeśli do tej pory nerwowo pstrykałeś długopisem lub bębniłeś palcami o biurko w sytuacji, gdy nie miałeś czymś zająć rąk, z pewnością zainteresujesz się projektem, który jest niewątpliwym hitem ostatnich dni na crowdfundingowym portalu Kickstarter. Dwaj Amerykanie, bracia Mark i Matthew McLachlan zorganizowali zbiórkę na wynalazek, który nazwali Fidget Cube.

Najprościej rzecz ujmując, jest to urządzenie, którego głównym zadaniem jest zajęcie rąk. Na każdym z boków kostki znajduje się coś, co pozwoli nam zająć palce: przełącznik, znany z padów do gier analogowy “grzybek”, obrotowa kulka z możliwością kliknięcia, pokrętła oraz bezdźwięczne i “klikające” przyciski. Pomysł prosty, ale w swej prostocie genialny - właśnie dzięki temu udało mu się trafić w serca internautów. Zbiórka na Kickstarterze rozpoczęła się 30 sierpnia, a jej organizatorzy planowali zebrać 15 tysięcy dolarów. W momencie pisania tych słów pieniądze wpłaciło ponad 100 tysięcy osób, a ich suma wynosi już niemal 4,2 miliona dolarów i wciąż rośnie - koniec zbiórki został zaplanowany dopiero na 20 października.

Kostka ma być dostępna w kilku wariantach kolorystycznych, a jej cena została ustalona na 19 dolarów. Pomysł na stworzenie gadżetu do zajęcia rąk powstał w głowach braci w 20012 roku. Po zakończeniu zbiórki kostka ma trafić do masowej produkcji, a w grudniu trafić do pierwszych nabywców. Jeśli macie znajomych, którzy często mają problem z zajęciem czymś rąk, już wiecie co będzie dla nich idealnym prezentem pod choinkę.

 

foto: materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska