Żel pod prysznic, mydło, krem pod prysznic, oliwka myjąca - który z nich jest najlepszy dla skóry atopowej?

2016-09-22
Żel pod prysznic, mydło, krem pod prysznic, oliwka myjąca - który z nich jest najlepszy dla skóry atopowej?

Skóra atopowa to problem wielu z nas. To przewlekłe schorzenie dotyka coraz większej części społeczeństwa. Szczególnie narażone są kobiety. Skórę atopową często się bagatelizuje, jednak nie jest to słuszna droga – nie ma na nią jednego skutecznego lekarstwa, a odpowiednia pielęgnacja może znacząco poprawić komfort życia. Zwłaszcza, że skóra atopowa potrafi nieźle dać w kość.

Od czego zaczyna się problem z atopią skóry? Od uporczywego swędzenia. Niektórzy twierdzą, że jest gorsze niż ból. Nie pozwala skoncentrować się na niczym, przeszkadza nawet w spokojnym nocnym śnie. Następnym etapem jest bardzo silne przesuszenie skóry. W zgięciach łokci i kolan tworzą się ropne krostki. Pojawia się erytrodemia – czerwone plamy na całym ciele, które przypominają liszaj. Przy drapaniu widać tak zwane przeczosy – wyraźne ślady. W końcowym etapie choroby skóra jest sucha i cienka jak pergamin. Jak do tego nie dopuścić?


Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja i konsultacje z dermatologiem. Lekarz może zalecić specjalne leki przeciwalergiczne lub immunosupresyjne, jeżeli skóra jest w bardzo złym stanie. Czasem, w łagodniejszych stadia choroby, zaleca jedynie aby odpowiednio ją natłuszczać. Wiele z nas zastanawia się wtedy jakie kosmetyki wybrać. Lepiej myć się żelem czy kremem? Może najlepsza będzie specjalna oliwka? Czy mydło jest dozwolone czy jednak przesusza i tak nadmiernie wysuszoną skórę?


Przede wszystkim – warto sięgnąć po specjalny produkt do skóry wrażliwej lub atopowej. Zwykłe mydła lub żele rzeczywiście mogą dodatkowo podrażnić skórę. Dlatego wybierz delikatny specyfik, który oczyści twoją skórę, nie pogarszając jej stanu. Dobrym przykładem może być skoncentrowany krem pod prysznic Lipikar Surgras od La Roche-Posay. Jest przeznaczony specjalnie dla skóry wrażliwej. Nawilża i koi już od pierwszego zastosowania. Starannie przygotowana formuła Lipikar Surgras została wzbogacona o lipidy, przywracające barierę obronną skóry, a także poprawiającą jej kondycję niacynę. Ta ostatnia odpowiada również za maksymalne wygładzenie. Lipikar Surgras od La Roche-Posay nie zawiera mydła ani parabenów – może więc być swobodnie stosowany przez alergików. Eliminuje towarzyszące skórze atopowej uczucie silnego dyskomfortu. Już po pierwszym użyciu znika nieprzyjemne uczucie napięcia. Skoncentrowany krem pod prysznic może być też użyty podczas kąpieli. Nie ma przeciwwskazań aby myć się nim codziennie. Równomierne nałożenie i rozprowadzenie niewielkiej ilości kremu wystarczy, by ukoić skórę i nadać jej uczucie świeżości i komfortu.


Skóra atopowa wymaga wielu wyrzeczeń. Jej właścicielki muszą pamiętać o specjalnych kosmetykach: hipoalergicznych, delikatnych i mocno natłuszczających. Jednak prawidłowe pielęgnowanie ciała sprawia, że to schorzenie zdecydowanie mniej daje się w znaki. Zainwestuj więc w dobre jakościowo środki, które pozwolą odetchnąć Twojej skórze.

 

Materiał partnerski.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska