Netflix w Polsce: już po polsku

2016-09-20
Netflix w Polsce: już po polsku

Netflix - jeden z największych internetowych serwisów telewizyjnych na świecie - ogłosił premierę całkowicie spolszczonego portalu. Interfejs serwisu jest teraz dostępny w języku polskim, płatności można regulować w złotówkach, a ofertę oryginalną uzupełniły polskie filmy, seriale i programy.

Netflix nawiązał też współpracę z pierwszym lokalnym partnerem, operatorem komórkowym T-Mobile. Założony w 1997 roku jako wypożyczalnia DVD, a potem platforma streamingowa serwis daje natychmiastowy dostęp do filmów, seriali i programów na telewizorach, tabletach, smartfonach, komputerach i konsolach do gier. W serwisie można wybierać spośród ogromnej liczby hollywoodzkich hitów, popularnych seriali, filmów polskich, filmów dokumentalnych i niezależnych, stand-upów i programów dla dzieci, a ponad 80 proc. materiałów ma już polskie napisy lub lektora.

 

Z tej okazji do Polski przyjechał współzałożyciel i dyrektor generalny serwisu Reed Hastings, któremu mieliśmy okazję zadać kilka pytań. Powiedział, że Netflix w Polsce będzie dążył do tego, by premiery w naszym kraju odbywały się w tym samym czasie co w Stanach Zjednoczonych. – Chcemy też nawiązać współpracę z polskimi twórcami, ale w taki sposób, by robili dla nas produkcje, które będą oglądane na całym świecie – powiedział.

 

 

 

Zawsze wiedzieliśmy, że Polacy cenią dobrą rozrywkę. Dlatego cieszymy się, że możemy teraz zaoferować polskim użytkownikom wersję naszego serwisu w ich rodzimym języku. Będziemy się cały czas rozwijać i dodawać do katalogu najlepsze filmy oraz seriale z Polski i całego świata – mówił Hastings.

 

Kontrowersyjna pozostaje jedynie wysokość miesięcznej opłaty. Netflix dąży do tego, by na całym świecie była ona taka sama. Polacy zapłacą za usługę tyle samo co Amerykanie, Francuzi, czy Niemcy.

 

Seriale Netflix, które można obejrzeć z polskimi napisami i lektorem, to między innymi takie globalne hity, jak House of Cards, Orange is The New Black, Stranger Things, Narcos, Marvel’s Daredevil, Marvel: Jessica Jones i The Get Down, nagrodzone dokumenty, w tym Making a Murderer, Winter on Fire i Chef’s Table, a także filmy oryginalne, jak The Do-Over i Ridiculous 6 z Adamem Sandlerem.

 

Niedługo w serwisie pojawią się nowe seriale oryginalne: Luke Cage (30 września), Kochane kłopoty i The Crown, a także filmy oryginalne: True Memoirs of An International Assassin z Kevinem Jamesem, Mascots w reżyserii Christophera Guesta oraz film War Machine z Bradem Pittem w roli głównej.

 

Poza Netflix Originals polscy użytkownicy będą mogli zobaczyć pełne sezony innych seriali amerykańskich z ostatnich lat, jak Gotham, Arrow, Suits czy Breaking Bad, i brytyjskich, jak Sherlock czy Peaky Blinders. Wśród hollywoodzkich i zagranicznych filmów dostępnych w serwisie znajdują się między innymi: Kac Vegas, Grawitacja, Incepcja i Mroczny Rycerz.

 

Oferta obejmuje też polskie stand-upy z udziałem Katarzyny Piaseckiej i Rafała Paczesia (Seriously Funny), Mariusza Kałamagi, Karola Kopca i Wiolki Walaszczyk (Hilarious Trio), a także Karola Modzelewskiego i Łukasza „Lotka” Lodkowskiego (No Offence). Dostępne są również polskie filmy, w tym Pokłosie oraz Ile waży koń trojański?

 

Wiele z tytułów oferowanych w serwisie Netflix można oglądać w wysokiej jakości (część jest dostępna także w wersji Ultra HD 4K i HDR) i z dźwiękiem przestrzennym (Dolby Digital Plus 5.1). Zaawansowane rozwiązania personalizacyjne oraz możliwość utworzenia nawet pięciu profili w ramach jednego konta pomagają użytkownikom w odkrywaniu materiałów, które mogą ich zainteresować.

 

Foto: Netflix

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska